Poyraz Karayel: Mutluluğa izin vermiyorlar be Merkez!

Poyraz Karayel: Mutluluğa izin vermiyorlar be Merkez!
Mutluluk mayın tarlası gibi albayım bir adım mutluysan diğer adımda patlıyor gözyaşı
Poyraz Karayelciler olarak 42. buluşmada, buluşma yerimiz olan ekran başındaydık. ”Evlenme tekli edilecekse onu da en iyi biz ederiz, ayaklarınızı yerden de keseriz” diyen ve bunu mecaz değil gerçek anlamda yapıp,  Ayşegül’ü bayıltan, Poyraz Karayelciye yürek hoplatan, Poyraz Karayel’in o meşhur evlilik teklifi sahnesi ve “Dur gitme” demeyerek şahsına münhasır, ^gitme^ yerine ^anla^ diyen Bahri Baba'nın şiir sahnesinden başladık bölüme.

Oradan sonra Despina’yı görmemek beni kuşkulandırmıştı. Zaten gitmeyecekti Bahri Baba'dan bir söz beklemişti. Öyle bir adamın alenen gitme demeyeceğini bilmesi gerekirdi aslında. Neyse, o sözler Despina yola çıkarken tek tek mısra olup kafiyeleşip Baba'nın ağzından değil, kaleminden çıkmıştı. Bunu okuyan kadın muhakkak vazgeçmiştir diye düşünmüştüm. Peki, nerde bu kadın diye sordum ta ki Adil Topal “Yaşlı kurt.. Düşmanın varsa sevmeyeceksin” diyene kadar. Küfür edemediğim için "Hah! Bu herif Despina’yı kaçırdı." dedim.

Karnımda bir nükleer bomba değil senin çocuğunu taşıdığım için evet tabii ki Poyraz

Sondan başladık ama hadi flashback yapıp başa dönelim. Ayşegül tabii ki Poyraz’a evet dedi. İsa’nın "sevenler kavuşsun artık" isyanına katılıyoruz. Bir de mutlu olsalar… "Mutluluktan aklını çıldıracaksın" diyen Poyraz, size mutluluk dokunuyor. Gelelim annesinin de doldurmasıyla isyanlarda olan Sinan’a “sevmiyorlar be merkez” deyişine bayıldım. Aynen sevmiyorlar be merkez! Ayrıca mutlu da oldurmuyorlar. Baba-oğul sahneleri ayrıca bir efsane. Yere çöp atmayalım mesajımızı verdik atanlar üstüne alısın lütfen. Poyrazcım Karayelcim sen bu Aslı ve Salih’e Ayşegül’ü korumaları gerektiğini söylüyorsun da kimden onu söylemiyorsun, onlar Adil’i görseler oturdukları yerden kalkıp yer verirler. Ayrıca o doktorun odası nasıl karışır danışma yok mu orda hemşire falan sora sora Bağdat bulunur siz Kemal doktoru bulamıyorsunuz neyse ki Ayşegül akıllı olduğu kadar dikkatli çıktı. Evet, atlatacaksınız da sizi baya bi maratona sokacak bu Adil Topal.

Bırak turşuyu, tuzluk olucam be Merkez!

Bahri Baba’nın önce, ne aceleniz var, deyip torunu duyunca jet hızıyla bu fikirden vazgeçme sahnesi hem sizi hem bizi mutlu etti. Poyraz’ın dolaylı yoldan cümleyi inşallah kız olur da dayıya çekmez demeye getirmesi Sado’yu kırdı bence. Poyrazcım Sado mutluluktan yerde olmadığı için bir şey demedi ama dikkatli ol. Ah Adil Topal sadece oğlunla Bahri değil, Sado da senin yüzünden mutlu olamıyor. Bir türlü boşanamadı.

Bahri Baba’dan izin çıktı da Adil’i ne çabuk unuttunuz? Siz unuttunuz ama o kendini İsmail Karayel’in kafasını göndererek hatırlattı. Orada takıldığım bir ayrıntı, izleyici olarak o kanın sızdığını gördüysem, sen Ümran nasıl fark etmezsin ya sen Sema nasıl "kir" dersin? Neyse oradaki ana nokta İsmail Karayel’in ölümü. Güle Güle Özkan Uğur gerçekten renk katmıştın diziye. "Bizi bu sarılmalar temaslar mahvetti" demişti ya Zülfikar, işte bize de Meltem-Poyraz sarılması, o flasbackle gelen anılar ve Özkan Uğur’un sesi çok dokundu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER