Hollywood Dedikoduları: Bones yıldızları yapımcılarına dava açtılar

Hollywood Dedikoduları: Bones yıldızları yapımcılarına dava açtılar
Geçtiğimiz haftanın sektör soslu en tuhaf denilebilecek haberlerinden birisi Bones dizisinin içinden çıkıverdi.
Hali hazırda FOX’ta, 11. sezonu devam eden Bones’un başrolleri Emily Deschanel, David Boreanaz ve yazar Kathy Reichs kendi çıkarına işlem yapma ve kaynak dağılımındaki bozukluk gerekçesiyle onlarca milyon dolar dolandırıldıklarını iddia ederek FOX’a dava açtılar. Yani devam eden dizilerinin yapımcılarına yaptılar bunu. Dizinin dayandığı kitapların yazarı olan Reichs kar payından %5, Deschanel ve Boreanaz da %3’er alıyorlarmış. İddialarına göre “Dizi gittikçe daha da kâr eden bir hale gelse de alınan payın gittikçe azalması…” gibi bir gerekçeyle hakları yenmiş.

Ne diyelim, bunu da görmüş olduk. Yalnız insan ister istemez böyle bir şey bizde olsa acaba neler olurdu diye merak ediyor… (Dur bak şimdi yazarken hatırladım Ece Uslu da Kızım Nerede devam ederken parasını alamadığı için dava açıp diziden de ayrılmıştı. Hatta dizi ara vermiş, yerine başka bir karakterle Özgül Kavruk takviye olarak getirilmiş, dizi birkaç bölüm daha devam ederek hikâyesini toplayıp gitmişti. Severdim de o diziyi.)

Bones’un geleceği reyting açısından şu sıralarda sallantıda. Bana inanmıyorsanız sitede yabancı dizilerin reyting değerlendirmesini yazan Arman Güvenç’e de sorabilirsiniz. Bu durum tabii ki dizinin geleceği için iyi bir durum olmasa gerek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER