Analar ve Anneler: İki anne, bir evlat..

Analar ve Anneler: İki anne, bir evlat..
Ay Yapım imzalı, yeni sezonun merakla beklenen yapımı "Analar ve Anneler" dün akşam (22 Ekim) ATV'de ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. 

Okan Yalabık, Binnur Kaya, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Ulaş Tuna Astepe, Metin Akdülger ve Nazan Kesal'ın kadrosunda yer aldığı dizinin senaristliğini Berkun Oya, yönetmenliğini ise Mehmet Ada Öztekin üstleniyor. 

1970'li yılların başında geçen dizinin kısaca hikayesi ise; Kader (Hazar Ergüçlü) Anadolu’nun küçük bir köyünde yaşayan, yetim bir genç kızdır. Hayatı sevdiği adama, Mustafa’ya kavuşmanın hayallerinden ibaret olan Kader, Mustafa ile bir gece köyden beraberce kaçıp evlenmeye karar verdiklerinde,talihsiz bir olay yaşanır. Kader için, kimselere bir şey söylemeden köyü terk etmekten başka çare kalmaz. Kader, hayatta kalan tek akrabasının yanına, İstanbul’a seyahat eder.. İstanbullu ünlü bir avukatın kızı olarak, iyi şartlarda yetişmiş olan Zeliha (Sinem Kobal), üniversiteye başlayınca, dönemin rüzgarına kapılır. Zeliha, burada tanıştığı genç adam Murat’la evlenir. Murat, hırslı bir adamdır. İnandığı ideolojiyi her şeyin, karısı Zeliha’nın bile önüne koymuştur. Zeliha’yı da bir siyasi suçlu, bir kaçak olarak yaşamaya mahkum eder. Analar ve Anneler, aynı evlat için savaşmak zorunda bırakılan iki kadının, iki annenin hikayesidir.

Biz de RaniniTv yazarları olarak ilk bölümü izledik, sizler için yorumladık. Bakalım kimler, neler yazmış...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER