Dark Matter: Dost muyuz, düşman mı?

Dark Matter: Dost muyuz, düşman mı?
Uzayda kendi halinde hareket eden bir geminin içinde birden güvenlik protokolü gereği kapsüllerden uyanan 6 kişi. Uyandıklarında ise hafıza kayıplarının yanında, birbirlerini tanınamalarıyla birlikte her şeyi de unutmuş değiller.

Dark Matter, buradan sonra ise her dakikasında temponun bir an bile düşmeyeceği bir bölümle bizlerin karşısına çıktı. İsimleri ‘’One-Two-Three-Four-Five-Six’’ olan ekibimiz gemiyi keşfederken birçok detayla da karşılaşıyorlar. Antrenman odasından, kilitli kapılara kadar birçok bölümden oluşan gemi, ekip tarafından bir nakliye gemisi olarak tanıtılıyor. Gemide buldukları kutu kutu silah ise, bu teorilerini güçlendiriyor.

Ekibimize son olarak gemi komutası ile sinirsel bağlantısı olan android katılıyor. Spoiler vermemek için detayları geçiyorum. Ekibimiz bir gezegene giderek koloni ile alışverişleri sonunda ‘’Raza’’ adı verilen bir tehditi öğrenmeleri üzerine gemiye döndüklerinde onları ve bizleri oldukça fazla şaşırtacak bir gerçekle yüzleşiyorlar.

Henüz ilk bölümü yayınlanan Dark Matter, bir Stargate olmasa da oldukça özgün bir senaryoya sahip izlenimi verdi. İlk bölümdeki tempoyu tüm sezona yayabilmeleri durumunda ise 2. sezon onayı en kısa zamanda gelecektir.

KARAKTERLER:One: İlk andan itibaren gemide Three ile zıt kutuplarda olduğunu fark ettiren One, duygusal olarak nitelendirilebilecek özellikleriyle öne çıkan bir karakter. İlerideki bölümlerde ise Three ile daha fazla fikir ayrılığı yaşayacağı kesin gibi. One’yi Marc Bendavid oynuyor.Two: İlk uyandıkları zaman diğer 5 kişiyi yönlendirmeyi başarabilen Two, lider karakteri ve mantığıyla ön plana çıkıyor. Kendi için duvarlar örmüş olsa da, ilerleyen zamanlarda One ile aynı doğrultuda hareket edeceklerini düşünüyorum. Two’yu, Melissa O’Neil oynuyor.Three: Başıboş tavırları ve anlık kararlarıyla ortaya çıkan Three, hikaye ilerledikçe gemi için büyük bir tehlike doğuracak gibi. Bela kapasitesi tavanda olan Three, nasıl bir yol izleyecek bu yapısını olumlu yönde uygulayabilecek mi? Göreceğiz. Three’yi Anthony Lemke oynuyor.Four: Ekibimizin en az konuşan ve gizemli karakteri denilebilecek kişisi Four. Soğukkanlılığı, sakinliği ve usta kılıç kullanımıyla ön plana çıkan Four, ekip için oldukça önemli bir unsur olabilir. Four’u, Alex Mallari Jr. oynuyor.Five: Ekibimizin en küçük üyesi olan Five, mekanik ve teknik bilgileriyle gruba yardımcı oluyor. İlginç tavırlarıyla da dikkat çeken Five, ekip için kritik bir duruma gelebilir. Five’yi, Jodelle Ferland oynuyor.Six: Ekibimizin kas gücü olarak gözükse de, mantığını da elden bırakmayan Six, liderden çok lidere sadık ikinci adam rolüne uygun bir karakter. Six’i, Roger R. Cross oynuyor.The Android: Uyanmasıyla birlikte ekibin hepsini tek başına yenebilen ve gemiyle kurduğu zihinsel bağlantı ile geminin komutasında olan Android’in hala açıklanamayan yönleri ve riskleri mevcut. Olaylar ve olacaklar hakkında herkesten daha çok bilgisi olduğu kesin gibi gözükse de, bizi şaşırtacak sonuçlara sebep olabilir. The Android’i, Zoie Palmer oynuyor.

SyFy kanalının dizisi olan Dark Matter'in, ilk sezonu 13 bölümden oluşmakta. Aynı zamanda Space Channel’den de yayınlanmakta olan Dark Matter, ilk bölümüyle oldukça beğeni topladı. O zaman artık sizleri de geminin içine bekliyoruz!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER