The Whispers: Benimle oynar mısın?

The Whispers: Benimle oynar mısın?

Ray Bradbury’nin kısa hikayesi Zero Hour’da ülkenin her köşesinden çocuklar “istila” denen bir oyuna dahil olurlar. Aileler çocuklarına ya inanmazlar ya da bunun zararsız bir oyun olduğunu düşünürler. Ta ki gerçekten bir istila başlayana kadar. ABC kanalının, The Whispers dizisi benzer bir temayı kullanıyor. 

Aileler çocuklarının hayali arkadaşları olduğunu düşünüyorlar. İsminin Drill olması onları biraz ürkütse de bu durumu zararsız buluyorlar. Çocuklar öldürmeye başladıklarında ise işler değişmeye başlıyor. Dizinin yaratıcıları ve yapımcıları arasında Steven Spielberg ve Soo Hugh var. Hugh aynı zamanda Under the Dome dizisinin de yapımcısı.Altı yaşındaki Harper (Abby Ryder Fortson), bu oyunu oynarken annesini öldürmeye çalışınca, devreye FBI’ın çocuk uzmanı Claire Bennigan (Lily Rabe) giriyor. Drill’i bulmaya çalışır. Ama onu, çocukları kullanan gerçek bir insan olarak düşünür. Bu noktada dizi, Drill gerçek bir insan mı, uzaylı mı, yoksa doğaüstü bir yaratık mı söylemiyor. Oyuna seçilen çocukların aileleri bir şekilde hükümete, askeriyeye ya da nükler bombalara erişimi olan aileler. Çocuklar Drill’i göremiyor sadece duyuyorlar. Biz de Drill’i göremiyoruz sadece çocukların onunla konuşmalarına şahit oluyoruz.Bu sahneler gerçekten güzel çekilmiş ve çocuk oyuncuların performansları sizi Drill'e inandırıyor. Üçüncü bir gözümüz olsa da Drill'i görebilsek hissini yaratıyor. Çocukların mimikleri, bakışları ürkütücü olmuş. Masumiyetin kötülükle karışımını iyi yansıtmışlar.

Çocuklar Drill’e neredeyse tapıyorlar ve onun onayını almak için uğraşıyorlar. The Whispers televizyonda izlenilesi pek çok unsuru barındırıyor: gizemli işaretler, askeri komplo teorileri, muhtemel uzaylı istilası. The Whispers  “ele geçirilmiş” çocuklar gibi eski bir hikayeye farklılıklar ve yenilikler getiriyor.


Dizideki bazı çocuklar Drill’in oyununu kazanmak için ellerinden geleni yapsalar da bazı çocuklar “oyun”u sorguluyorlar. Yetişkinler ise her zaman daha büyük planların peşindeler. Yetişkinler arasında bir tek kişi Drill ile iletişim kurabiliyor Milo Ventimiglia. Vücudu dövmelerle kaplı kayıp bir savaş gazisi. O ve Minx (Kylie Rogers) adında bir çocuk da Drill’in planlarına dâhil. Ama o planı bozmaya mı yoksa iyileştirmeye mi çalışıyorlar net değil. Claire’n kendi oğlu Henry (Kyle Harrison Breitkopf) de Drill’i duyanlar arasındadır. İlk bölümden, Claire'in bunu öğrendiğinde nasıl tepki vereceği, nelerle karşılaşacağı merak yarattı.

Bu dizi de çocukların gerçekten ürkütücü olabileceğini gösteren bir dizi olmuş. Çocuk oyuncuların, çok iyi diyemeyiz belki ama, oyunculukları sizi o gerilimin içine çekiyor. Milo Ventimiglia yine gerçekten parlıyor. Dizinin hikayesini geliştirecek kilit karakterlerden biri olduğu belli. Hikayeyi çocuk aktörler üzerine kurmak riskli de olsa çocukları ürkütücü bir hikayeye dahil etmek her zaman merak uyandırır. İlk bölümü ile bu dizi sizi o merakın içine çekiyor. Yazın izlenebilecek diziler arasına eklenebilir.


 

 

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER