Chicago P.D.: Bambaşka bir şehir var arka sokaklarda!

Chicago P.D.: Bambaşka bir şehir var arka sokaklarda!
Belki bir İstanbul değil ama Chicago da hiç tekin değil! Chicago P.D. , Chicago Fire’in Spin-Off’u olarak karşımıza gelsede 2 senede kat ettiği yolla birçoğumuz için Chicago Fire’i çoktan geçti. Dizimizin en güzel özelliği belkide dizinin sadece 1 yada 2 ana karakter üzerinden gitmemesi ve bir an bile tempoyu düşürmemesi. Chicago P.D.'yi diğer polisiyelerden ayıran en önemli özellik ise gerçek hayatta olduğu gibi bir ekip nasıl hayatta ekip olarak kalıyorsa, dizidede bir kişi üzerinden gitmek yerine ekip olarak öne çıkarak bizleri Chicago’nun sokaklarında amansız takiplere sürüklüyor. Dizi hali hazırda 2.sezon finalini yapmışken ve 3.sezon onayını erkenden cebine koymuşken bir şans vermenizde yarar görüyorum. Çünkü, o şanstan sonra Chicago uçak biletlerine bakmamanız için bir sebep göremiyorum. Şimdi sıra karakterlerimizi tanıtmaya geliyor.

YAŞAMAK DA, ÖLMEK DE BİR EKİP İŞİ!Hank Voight: Ekibimizin asabi patronu Hank, katı otoritesi ve kendi yöntemleriyle suçluların korkulu rüyası olarak Chicago'da bizleri selamlıyor. Değer verdiği insanlar için her zaman riske girerken, verdiği sözlerden asla dönmeyen Hank, geçmişi ve şimdiki durumuyla kimi zaman soru işaretlerine yol açsada Chicago ve kendi ekibi için her zaman ölümüne bir savaş veriyor. Hank'i, Jason Beghe oynuyor.Antonio Dawson: Antonio, ekibimizin soğukkanlı kalmasını bilerek Hank'e denge unsurunu oluşturan, yeri geldiği zaman frenleten ve ekibe her zaman güven veren bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Deneyimli ve başarılı bir kariyeri olan Antonio'nun aile hayatı ise işi kadar iyi gitmemektedir. Antonio Dawson'u, Jon Seda oynuyor.Erin Lindsay: Hank'in yanında kızı gibi büyüttüğü Erin, hırslı ve başarılı kimliğiyle öne çıkıyor. Hank'e koşulsuz güvenen Erin, duygusal olarak ise duygularını göstermemeye dayalı bir yol izlesede işler onun istediği gibi gitmeyecek ve aşka hayır diyemeyecektir. Erin Lindsay'i, Sophia Bush oynuyor.Jay Halstead: Ekibimizin, Hank'e karşı en çok soru soran ve belkide sorun çıkaran kişisi Jay, takım için önemli bir parçayı oluşturuyor.Takımın keskin nişancısı olan Jay, özellikle Erin'le yaşadığı aşk karmaşısına rağmen her zaman göreve hazır oluşu alkışı hak ediyor. Jay Halstead'i, Jesse Lee Soffer oynuyor.Adam Ruzek: Ekibimizin çaylak üyesi Ruzek, Olinsky'nin ortaklığını yaparak yanında işin inceliklerini öğrenirken takım için her zaman görev almaya hazır bir profil çiziyor. Yaşadığı aşk ise kendisini hem zayıf hemde güçlü kılacaktır. Adam Ruzek'i, Patrick John Flueger oynuyor.Alvin Olinsky: Hank'in eski ve can dostu olan Alvin, Hank'e her zaman koşulsuz destek verirken, Chicago'da suçluları  ''eski usül'' yöntemlerle tanıştırmayıda ihmal etmiyorlar. Ayrıca Ruzek'in akıl koçluğunuda üstlenen Olinsky, ekip için oldukça önemli bir isim. Alvin Olinsky'i, Elias Koteas oynuyor.Sheldon Jin: Ekibimizin bilişim ve teknik takip işini yürüten Sheldon hakkında bilmeniz gereken tek şey iyi bir insan olduğu. Gerisini izleyerek öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Sheldon Jin'i, Archie Kao oynuyor.

Dizimizde istihbarat ekibimizi tanıttıktan sonra Chicago P.D.'nin bir diğer önemli kısmı olan devriye polislerine geçiyorum. Devriye polislerimiz, Chicago için oldukça önemli bir görev taşıyor. Paf takımı diyebileceğimiz devriyelerde şehire ve polisliğe alışırlarken kimi zaman istihbarata yardım edip, kimi zaman ise kendi başlarına bir çok önemli işe imza atıyorlar. Devriye memurluğundan, istihbarata transferlere ise hazır olun! Şimdi devriye polislerimizi tanıyalım.Kim Burgess: Devriye polislerimizden önce Atwater'in daha sonra ise Sean'in ortaklığını yapan Burgess, iş ahlakı, disiplini ve hırsıyla Chicago'nun kısa sürede en başarılı devriye polisi olmayı başarıyor. Ortakları ve masum insanlar için ise gözünü kırpmadan sorumluluk alan Burgess'in özel hayatı ise yine Chicago P.D. içinde bir noktaya gidiyor. Kim Burgess'i, Marina Squerciati oynuyor.Kevin Atwater: Burgess'in ilk ortağı olan Kevin, sokaklardan gelen bir memur olduğu için sokakları ve çeteleri iyi tanırken güçlü yapısı kariyerini farklı basamaklara gelmesini sağlıyor. Kevin Atwater'i, Leroyce Hawkins oynuyor.Sean Roman: Burgess'in ikinci ortağı olan Sean, oldukça ilginç bir karaktere sahip. Geçmişindeki özel hayatından kimi zaman kopamayıp yanlış işler yaparken, kimi zamanda fedakarlıklarıyla öne çıkıyor. Sean Roman'ı, Brian Geraghty oynuyor.

Dizinin en orjinal karakteri olan Trudy Platt'i ise burada tanıtmak ve göstermek yerine gidip izlemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü, Trudy Platt'i burada hangi cümlelerle anlatsam yeterli olmayacaktır. Böyle dediğim zaman mükemmel bir karakter beklemeyin, hiçte değil fakat oldukça orjinal bir karaktere sahip Platt'i, Amy Morton oynuyor.

Chicago P.D., 1.sezon 15, 2.sezon 23 bölümden olmak üzere 2 sezonu tamamlamış durumda. Her bölümde başka bir olay incelenirken, bazı zamanlarda bir olayın birden fazla bölümde işlendiğini görüyoruz. Dizide başka karakterlerde bulunmakla birlikte, dizi hiçbir zaman bir karakter üzerinden senaryoya devam etmiyor. Dizinin başarılı olma yönlerinin başındada bu politika geliyor. Chicago Fire ile'de ortak bölümlere imza atan Chicago P.D., oldukça büyük bir kitleyede ulaşmış durumda. Özellikle dizi oyuncularının hayran kitleleriyle olan diyalogları oldukça fazla ve başarılı. Bir Rıza Baba olmasada Hank Voight'e bir şans vermenizi ve Chicago'nun arka sokaklarına bir göz atmanızı öneriyorum.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER