ABC Family kanalının ismi değişiyor

ABC Family kanalının ismi değişiyor
Disney'in televizyon kanallarından ABC Family'nin gençlere hitap etmek üzere isim değiştireceği açıklandı. Kanalın yeni ismi Freeform olacak.

ABC Family özellikle Pretty Little LiarsThe Fosters ve Young and Hungry gibi yapımlarıyla tanınıyor. ABC Televizyon Grubu'nun bir parçası olan bu kanal, family yani aile konseptini geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu değişimin amacıysa genç izleyicilere hitap edebilmek. Daha da net konuşmak gerekirse adı Freeform olacak kanal 14 ile 34 yaş arası izleyici kitlesini ekrana çekmeyi planlıyor.ABC Family kanalının başkanı Tom Ascheim bu kararla ilgili "Bu bizim için radikal bir değişim gibi hissettirmiyor. Bu sadece gelişim. 10 - 12 senelik süreçte y jenerasyonunu (1980 ile 2000ler arasında doğanları) hedef kitle olarak aldık. Ancak bu kuşakta artık 40lı yaşlarına yaklaşanlar var. O halde, bu y jenerasyonunu mu takip edeceğiz, yoksa bizi buraya genç izleyici kitlesini mi?" şeklinde konuştu.

Kanal ilk olarak 1977 yılında CBN Satallite Service ismiyle açılmıştı. Ardından 1988'de adı CBN Family Channel oldu. Sonrasında bir süre The Family Channel ve Fox Family Channel isimlerini de kullandı. Son olarak 2001'de ismini ABC Family Channel şeklinde değiştirmişti. 

Bolca isim değiştirmesiyle meşhur olan bu kanal Freeform ismini kullanmaya Ocak 2016'dan itibaren başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER