Winston Churchill'in sırları televizyon filmi oluyor

Winston Churchill'in sırları televizyon filmi oluyor
İngiliz devlet adamı Sir Winston Churchill'in hayat hikayesi televizyon filmi oluyor. Jonathan Smith'in kaleme aldığı Churchill’s Secret kitabından aynı adla televizyona uyarlanacak olan film, Churchill'in ikinci kez İngiltere başkanı seçildiği 1950'lere odaklanacakmış. Böylece Churchill'in savaş sonrası kariyerini izleme şansı elde edeceğiz.

Üstelik bu önemli tarihi karaktere Harry Potter filmlerinde Dumbledore rolüyle tanıdığımız ve son olarak Fortitute dizisinde izlediğimiz Michael Gambon hayat verecek. Karısı Clementine (Clemmie) Churchill rolünü ise üç kez BAFTA'da aday gösterilen İngiliz aktrist Lindsay Duncan canlandıracak. Duncan, son olarak The Honourable Woman adındaki mini dizide rol almıştı.


İngiltere'nin önemli kanallarından ITV ve Amerikan PBS ortaklığında çekilecek olan televizyon filminin konusu şöyle özetlenmiş: Hikaye 1953 yılının yaz aylarında başlayacak. 70'li yaşlarında olan ve ikinci kez seçilen Winston Churchill aynı zamanda hastalanmış, inme ile mücadele etmektedir. Ancak onun bu sağlık sıkıntıları gizli tutulacak. Bu süreçte eşi Clemmie onun emekli olmasını umacak. Aynı anda birden fazla sorunla mücadele eden Churchill'in yaşadıkları genç hemşire Millie Appleyard'ın gözünden anlatılacak. Filmin çekimlerine Haziran ayında Londra'da başlanması bekleniyor. Yayın tarihi ise muhtemelen 2016 olacak. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER