Hakan Günday ve Onur Saylak, CAA'le anlaştı

Hakan Günday ve Onur Saylak, CAA'le anlaştı
Selen Özer Günday
Şahsiyet dizisini ekranla buluşturan yazar-yönetmen ikili Hakan Günday ve Onur Saylak, sektörün önde gelen pek çok ismini de temsil eden dünyaca ünlü yetenek ajansı CAA ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Haberi, Variety duyurdu.

Kariyerine yazar olarak başlayan Günday, dokuz kitap, üç film ve iki dizi kaleme aldı. Oyuncu kimliğiyle daha çok bilinen Saylak, 2015'te Orman filmiyle yönetmenliğe de adım attı. Saylak ve Günday, 2017'de Günday'ın kitabı Daha'nın film uyarlaması için iş birliği yaptılar. Daha, Karlovy Vary Film Festivali'nde prömiyerini yaptıktan sonra festival sezonu boyunca pek çok ödül kazandı. Bunlardan birisi de Altın Portakal Film Festivali'nde aldığı En İyi Film Ödülü oldu.

2018'de yayınlanan ilk sezonuyla büyük ilgi gören Şahsiyet'in başrol oyuncusu Haluk Bilginer, rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Dizi,  2. sezonuyla 13 Kasım'da GAİN'de ekranda olacak. Günday ve Saylak, Şahsiyet ve Daha'nın yanı sıra 2022'de Netflix'te yayınlanan Uysallar dizisinde ve bu yıl yine Netflix'te ekrana gelen Boğa Boğa filminde de birlikte çalıştılar.

CAA, benzer temsil anlaşmalarını daha önce Bergen'in yönetmenleri Mehmet Binay ve M. Caner Alper, Kelebekler'in yönetmeni Tolga Karaçelik ve Nuh Tepesi'nin yönetmeni Cenk Ertürk'le de imzaladı. Günday ve Saylak, OnTalent'te Gözde Yılmaz Saylak tarafından temsil edilmeye de devam edecekler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER