Nuh Tepesi'nin yönetmeni Cenk Ertürk CAA ile anlaştı!

Nuh Tepesi'nin yönetmeni Cenk Ertürk CAA ile anlaştı!
Türk yönetmen ve senarist Cenk Ertürk, sektörün önde gelen pek çok ismini de temsil eden dünyaca ünlü yetenek ajansı CAA ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Haberi, Variety duyurdu.

Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir gibi isimlerin de rol aldığı Nuh Tepesi filmiyle bilinen Ertürk, 2016'da Cannes Cinéfondation kapsamında hazırladığı filmle 2019'da festival yolculuğuna başladı. Tribeca Film Festivali'nde uluslararası alanda En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu (Ali Atay) ödüllerini alan film Adana Film Festivali, Boğaziçi Film Festivali ve SİYAD Ödülleri de dahil olmak üzere pek çok yerden de ödül kazandı. Nuh Tepesi, Sao Paolo, Tallin, Melbourne, Göteborg, Hamburg ve Vancouver'daki festivallerde de gösterildi.

Ertürk'in ilk kısa filmi Pencereler Ardında, 2009'da Nuremberg Film Festivali'nden ödülle döndü. O zamandan beri Nahoş Bir Mevzu (2010), Uzun Bir Gün (2016) ve Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali'ne seçilen Kimse Elimi Tutmasın! (2018) da dahil olmak üzere birçok kısa filmi izleyiciyle buluşturdu. 

New York'taki sanat okulu Tisch'te master yapan Cenk Ertürk, usta yönetmen Darren Aronofsky'le birlikte çalıştı. İlk uzun metraj filmi Nuh Tepesi de Tisch'teki tezine dayanmakta. Ertürk, şu suralar ilk dizisinin ve ikinci filminin hazırlıklarını sürdürüyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER