Bergen'in yönetmenleri Mehmet Binay ve M. Caner Alper CAA ile anlaştı!

Bergen'in yönetmenleri Mehmet Binay ve M. Caner Alper CAA ile anlaştı!
Bergen'in yönetmenleri Mehmet Binay ve M. Caner Alper, sektörün önde gelen pek çok ismini temsil eden dünyaca ünlü yetenek ajansı CAA ile anlaştı. Haberi özel olarak Variety duyurdu.

Kariyerlerine belgesel filmleriyle başlayan ve azınlık, kimlik ve cinsiyet konulu bir dizi belgeselin yapımını birlikte üstlenen Binay ve Alper, 2012'de ilk uzun metraj filmleri Zenne'yi izleyiciyle buluşturdu. Eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra babası tarafından öldürülen Ahmet Yıldız'ın gerçek hikayesinden esinlenilerek hazırlanan film, festivallerde 25'ten fazla ödül kazandı. 2015'te vizyona giren ikinci filmleri Çekmeceler, Nürnberg Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film seçildi. 

Son filmleri Bergen ise 5.462.774 seyirci ile hem halen bu yılın en çok izlenen filmi konumunda hem de Türk sinema tarihinin gişe hasılatı en yüksek 8. yerli filmi oldu. 20'den fazla ülkede vizyona giren Bergen, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da gösterdiği başarıyla da konuşulmuştu.

CAA, yakın zaman öncesinde Nuh Tepesi'nin yönetmeni Cenk Ertürk'le ve Kelebekler'in yönetmeni Tolga Karaçelik'le de anlaştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER