Kelebekler'in yönetmeni Tolga Karaçelik CAA ile anlaştı!

Kelebekler'in yönetmeni Tolga Karaçelik CAA ile anlaştı!
Türk yönetmen ve senarist Tolga Karaçelik, sektörün önde gelen pek çok ismini de temsil eden dünyaca ünlü yetenek ajansı CAA ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Haberi, Variety duyurdu.

Karaçelik imzalı; Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Serkan Keskin, Ezgi Mola ve Ercan Kesal gibi isimlerin rol aldığı 2018 yapımı "Kelebekler" ve 2015'te izleyiciyle buluşan "Sarmaşık" filmleri prömiyerlerini Sundance Film Festivali'nde yaptı. Karaçelik, Kelebekler'in Sundance'ta kazandığı jüri ödülüyle bu ödülü kazanan ilk Türk yönetmen oldu.

Hukuk bölümünü bitirdikten sonra film yapımı okumak için New York'a giden Karaçelik, 2010 yapımı "Gişe Memuru" filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi İlk Film ödülünü aldı. Film, Erkek Oyuncu ve Sinematografi ödüllerini de kazandı. İkinci filmi Sarmaşık, Sundance'ta Dünya Sineması alanında jüri ödülüne aday gösterilirken dünya genelinde pek çok festivalden ödülle döndü.

Daha sonra TV'ye geçiş yapan Tolga Karaçelik, BluTV'de yayınlanan Bartu Ben dizisinde yönetmenlik yaptı. 20 Nisan'da Netflix'te yayına giren Yakamoz S-245'te de görev alan Karaçelik, şu sıralar 4. filminin hazırlıklarını sürdürüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER