Bergen, MENA'da büyük ilgi görmeye devam ediyor

Bergen, MENA'da büyük ilgi görmeye devam ediyor
Bergen filmi MENA bölgesinde de büyük ilgi görüyor.

2022’nin ilk yarısında, Türkiye'de 5 milyon 462 bin 64 kişi tarafından izlenerek beyaz perdenin zirvesinde yer alan Bergen filmi 16 Haziran'da kısaca MENA olarak da bilinen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde vizyona girdi. Filmin dağıtımını Vox Cinemas üstlendi.

Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünü üstlendiği biyografik drama Bergen, böylece Suudi Arabistan'da vizyona giren ilk Türkçe film oldu. BroadcastPro'nun haberine göre ikinci hafta sonunda ilk haftasını geçerek daha iyi bir performans sergiledi. Bilet satışlarını %674 artıran film, bölgede şimdiye kadar en çok izlenen Türk filmi olan 7. Koğuşta Mucize'yi %376 oranında geride bıraktı. Suudi Arabistan'da haftanın en çok izlenen ilk 5 filmi arasında da yer aldı.

Majid Al Futtaim Cinemas'ın genel müdürü Toni El Massih filmin başarısıyla ilgili açıklamasında “Vox Cinemas, Bergen'i MENA bölgesine, özellikle de sinemada gösterilen ilk Türk filmi olduğu Suudi Arabistan'a dağıtmaktan dolayı son derece heyecanlı. Yaşadığımız dünyayı temsil eden büyük ekrana çeşitliliği olan bir film listesi getirmeye kararlıyız. Bergen'in performansı, bu bölgedeki izleyicilerin buna karşı bir iştahı olduğunun kanıtıdır. Bu filmin vizyona girmesi Suudi Arabistan'da önemli bir anı işaret ediyor ve ikinci hafta sonunda performansının önemli ölçüde artması olağanüstü. Sinemaseverleri bu biyografik filmi hala fırsat varken sinemada yakalamaya teşvik ediyorum,” sözlerine yer verdi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER