The Turkish Detective, NATPE Budapest ve L.A. Screenings'te tanıtıldı!

The Turkish Detective, NATPE Budapest ve L.A. Screenings'te tanıtıldı!
Barbara Nadel'in kaleme aldığı Çetin İkmen serisinin dizi olacağı haberini Haziran 2020'de paylaşmıştık. Geçtiğimiz yıl ABD merkezli dijital platform Paramount+'tan onay alan "The Turkish Detective" bu yıl içinde ekrana gelecek. Dizinin uluslararası dağıtımını üstlenen Paramount Global Content Distribution ise tanıtımlara ve yayın/dağıtım anlaşmaları için görüşmelere başladı.

Şirket, temsil ettiği diğer dizilerle birlikte The Turkish Detective'i de NATPE Budapest'e ve L.A. Screenings'e götürdü. Birçok Türk dizisinin de tanıtıldığı iki fuardan NATPE Budapest, 19-22 Haziran tarihleri arasında Budapeşte'de yapıldı. L.A. Screenings ise 17-19 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles'ta düzenlendi. Paramount'un tanıttığı diğer yapımların arasında yeni dizilerinden Elsbeth, Matlock, Poppa’s House, Dinner with the Parents, Gold Diggers ve Three Women da bulunuyor.

Haluk Bilginer, Ethan Kai ve Yasemin Kay Allen'in başrollerinde olduğu The Turkish Detective yarı İngilizce yarı Türkçe olarak hazırlandı ve çekimlerinin önemli bir kısmı İstanbul'da yapıldı. Miramax, Ay Yapım ve ViacomCBS Int’l Studios'un (VIS) ortak yapımını üstlendiği dizinin senaryosunu Ben Schiffer (Skins) kaleme aldı, 8 bölümlük sezonu Niels Arden Oplev, Lynsey Miller ve Nisan Dağ yönetti.

Günümüz zamanında İstanbul'da geçen ve 24 romana ulaşan CWA Silver Dagger ödüllü seride Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman'ın şehirde işlenen suçları çözüşü anlatılıyor.

Dizide Çetin İkmen'i Haluk Bilginer, ortağı Mehmet Süleyman'ı Ethan Kai canlandırıyor. Allen ise onlara suçları çözmekte yardım eden Dedektif Ayşe Farsakoğlu'na hayat veriyor. Geniş kadrosunda Erol Afşin, Tülin Oral, Yılmaz Gruda, Selma Ergeç, Uygar Tamer, Deniz Ülkü, Ruhi Sarı, Dilan Gwyn, Fatih Al, Diyar Bozkurt, Rüzgar Diricanlı, Ferit Özmenoğlu, Murat Seven, Lila Gürman ve Nader Abd Alhay gibi isimler de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER