Türk dizileri NATPE Budapest'te görücüye çıktı!

Türk dizileri NATPE Budapest'te görücüye çıktı!
Türk dizileri NATPE Budapest'te uluslararası alıcıların karşısına çıktı.

Nisan ayında Cannes'da düzenlenen MIPTV'ye ve Mayıs ayında Los Angeles'ta yapılan L.A. Screenings'e de katılan birçok şirket, 19-22 Haziran tarihleri arasında Budapeşte'de düzenlenen içerik fuarında da hazır bulundu.

ATV Distributions'ın temsil ettiği dizilerin arasında Ateş Kuşları (Street Birds), Bir Küçük Gün Işığı'nın (A Little Sunshine) ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın (The Father) yanı sıra Kardeşlerim, Kuruluş Osman ve yakın dönemin dizilerinden Sevmek Zamanı, Hakim, Gül Masalı, Yalnız Kurt ve Adı Sevgi gibi yapımlar da bulunuyor.

Dün akşam ilk bölümüyle ekrana gelen Vermem Seni Ellere dizisini de ATV Distribution temsil ediyor.
Sezonun yeni dizilerinden Adım Farah'ın yanı sıra Tetikçinin Oğlu ve EGO'yu da kataloğunda bulunduran Calinos Entertainment'ın temsil ettiği yapımların arasında O Hayat Benim'in Romanya uyarlaması Adela, Yasak Elma, İlk ve Son, Yeşilçam, Kanunsuz Topraklar, Kadın, Bizim Hikaye gibi yerli yapımlar ve Kanada yapımı hukuk draması Indefensible da bulunuyor.


Birçok Türk dizisini kataloğunda bulunduran Eccho Rights'ın tanıtacağı yerli dizilerin arasında geçtiğimiz sezonun büyük ilgi gören yapımlarından Yalı Çapkını (Golden Boy), Ömer ve ve Kanal 7'nin günlük dizisi Esaret (Redemption) de yer alıyor.

İsveç merkezli şirketin geniş kataloğunda Güzel Günler (Forever Together), Camdaki Kız (Chrysalis), Fedakar (Endless), Emanet, Duy Beni, Kırmızı Oda ve Yunanistan uyarlaması Storgi, Doğduğun Ev Kaderindir ve Yemin gibi diziler de bulunuyor. Ayrıca Krypto Kings, As Long As We Live, Desperate Measures ve Granite Harbour gibi birçok yabancı yapımı da temsil ediyor.


Global Agency'nin temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun büyük ilgi gören yeni dizilerinden Kızılcık Şerbeti (One Love), Dokuz Oğuz (Nine Hearts), günlük drama dizileri Yalnız Kalpler (Lonely Hearts) ve Kan Çiçekleri (Vendetta) de yer alıyor.

Global Agency, İstanbullu Gelin'in Arapça uyarlaması The Bride of Beirut, Binbir Gece'nin Arapça uyarlaması Sara-1001 Nights ve Asla Vazgeçmem'in Romanya uyarlaması Lia dizilerinin uluslararası dağıtımını da üstleniyor. Şirketin geniş kataloğunda Ölüm Kime Yakışır (Death Becomes Them), Beni Affet, Olağan Şüpheliler, Erkek Severse, Alef, Çocuk, Sana Söz ve Kaderimin Oyunu dahil birçok yerli yapım da bulunuyor.


Inter Medya'nın temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Tuzak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Another Chance), Gecenin Ucunda (Poison Ivy) ve Aldatmak'ın (Deception) yanı sıra Yeşil Vadi'nin Kızı (The Girl of the Green Valley), Hayaller ve Hayatlar, Aziz, Maraşlı, Akrep ve günlük dizi Hicran da yer alıyor.

Şirketin temsil ettiği dizilerin arasında Son Yaz, Ramo, Sefirin Kızı, Bir Zamanlar Çukurova, Çukur, Senkron, Baharı Beklerken, Saygı, Çıplak ve Yarım Kalan Aşklar da bulunuyor.NATPE Budapest'e katılan Kanal D International'ın temsil ettiği dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Veda Mektubu'nun (The Farewell Letter) ve O Kız'ın (That Girl) yanı sıra Üç Kız Kardeşler (Three Sisters), günlük drama Aşk ve Umut (Love And Hope) ve geçtiğimiz yazın dizilerinden Seversin (Love and Hate) de yer alıyor.

Ayrıca Baht Oyunu, Hekimoğlu, Siyah Beyaz Aşk, Zalim İstanbul, Afili Aşk ve Çatı Katı Aşk gibi yapımlar da bulunuyor.


Ağırlıklı olarak TRT yapımlarını kataloğunda bulunduran MISTCO'nun temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Yürek Çıkmazı (Secrets of an Angel) ve Al Sancak'ın (The Patriots) yanı sıra Alparslan: Büyük Selçuklu, Barbaros Hayreddin ve günlük drama Kader Oyunları da yer alıyor.

Ayrıca Kara Tahta, Kasaba Doktoru, Balkan Ninnisi, Mükemmel Eşleşme, Hacı Bayram Veli ve Barbaroslar gibi yapımlar da bulunuyor.


Ay Yapım ve Med Yapım ortaklığıyla kurulan Madd Entertainment'ın kataloğunda ise Aile (The Family), Kraliçe (Starting Over), Gülcemal, Taçsız Prenses (Little Big Heart) ve Hayatımın Şansı (A Big Deal) yer alıyor.

Şirketin temsil ettiği dizilerin arasında Yargı ve Yunanistan uyarlaması Pagidevmenoi, Baba, Oğlum, Mahkum, Bir Peri Masalı, Kusursuz Kiracı, Tozluyaka, Ah Nerede, Ufak Tefek Cinayetler ve Arapça uyarlaması Stiletto, Gizli Saklı, İyilik, Üç Kuruş ve Evlilik Hakkında Her Şey dahil birçok yapım da bulunuyor.

OGM Pictures'ın dağıtım kolu olarak bünyesinde yer alan OGM Universe'in tanıtacağı dizilerin arasında ise sezonun yeni yapımlarından Yüz Yıllık Mucize (Miracle of Love) ve Çöp Adam'ın (Stickman) yanı sıra günlük dizilerden Toprak ile Fidan (Broken Destiny) bulunuyor.

Yazı Devam ediyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER