No: 309 ve Çukur dizileri Romanya'ya uyarlanıyor

No: 309 ve Çukur dizileri Romanya'ya uyarlanıyor
Romanya'nın Türk dizilerine olan ilgisi son sürat devam ediyor.

Ezel'in Romanya uyarlaması Vlad'ı ekrana getiren Pro TV, gördüğü ilgiden oldukça memnun kalmış ve dizi, 4 sezon boyunca sürmüştü. Ardından kanalın İçerde dizisinin yerli uyarlamasını yayınlayacağını öğrenmiştik. The Clan'ın 3. sezon hazırlıkları devam ederken Pro TV'den bir uyarlama haberi daha geldi. Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı dizilerden Çukur'un uyarlaması da Romanya'da izleyiciyle yakında buluşacak.

TVBizz Magazine'in haberine göre Çukur'un yanı sıra No: 309'un uyarlaması da hazırlanıyor. Asla Vazgeçmem'in Romanya uyarlaması Lia'yı ekrana getiren ve dizinin gördüğü ilgiden memnun kalan Antena 1 kanalı uyarlamaya onay veren kanal oldu. Calinos Entertainment'ın yurt dışı satışlardan sorumlu ismi Aslı Serim, NATPE Budapest öncesi verdiği röportajda diziden "Room 609" olarak bahsetti. Antena 1, daha önce O Hayat Benim'in yerli versiyonu Adela dizisini de yayınladı. Serim, Adela gibi Room 609'ın uluslararası dağıtımını da Calinos'un üstleneceğini ekledi.

Romanya'ya uyarlanan yerli dizilerin arasında Aşk-ı Memnu da bulunuyor. Hatta yine Antena 1 kanalında "Fructul Oprit" ismiyle yayınlanan dizinin izinsiz bir şekilde birebir Aşk-ı Memnu dizisinden alındığı gerekçesiyle senaristler dava açmıştı.
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER