Türk dizileri L.A. Screenings'te uluslararası alıcılarla buluşacak!

Türk dizileri L.A. Screenings'te uluslararası alıcılarla buluşacak!
Türk dizileri uluslararası alıcılarla L.A. Screenings'te buluşmaya hazırlanıyor.

Nisan ayında Cannes'da düzenlenen MIPTV'ye katılan birçok şirket, 17-19 Mayıs arasında Los Angeles'ta yapılacak gösterimlerde de yer alacak.

L.A. Screenings'e katılacak şirketlerin arasında olan ATV Distributions'ın temsil ettiği dizilerin arasında Ateş Kuşları (Street Birds), Bir Küçük Gün Işığı'nın (A Little Sunshine) ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın (The Father) yanı sıra Kardeşlerim, Kuruluş Osman ve yakın dönemin dizilerinden Sevmek Zamanı, Hakim, Gül Masalı, Yalnız Kurt ve Adı Sevgi gibi yapımlar da bulunuyor.

Sezonun yeni dizilerinden Adım Farah ve Tetikçinin Oğlu'nu (Twisted Lives) kataloğunda bulunduran Calinos Entertainment, ayrıca İlk ve Son, Yasak Elma ve Yeşilçam dahil birçok yerli diziyi temsil ediyor.Global Agency'nin temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Kızılcık Şerbeti (One Love), Dokuz Oğuz (Nine Hearts), günlük drama dizileri Yalnız Kalpler (Lonely Hearts) ve Kan Çiçekleri (Vendetta) de yer alıyor.

Global Agency, İstanbullu Gelin'in Arapça uyarlaması The Bride of Beirut, Binbir Gece'nin Arapça uyarlaması Sara-1001 Nights ve Asla Vazgeçmem'in Romanya uyarlaması Lia dizilerinin uluslararası dağıtımını da üstleniyor. Şirketin geniş kataloğunda Ölüm Kime Yakışır (Death Becomes Them), Beni Affet, Olağan Şüpheliler, Erkek Severse, Alef, Çocuk, Sana Söz ve Kaderimin Oyunu dahil birçok yerli yapım da bulunuyor.Inter Medya'nın temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Tuzak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Another Chance), Gecenin Ucunda (Poison Ivy) ve Aldatmak'ın (Deception) yanı sıra Yeşil Vadi'nin Kızı (The Girl of the Green Valley), Hayaller ve Hayatlar, Aziz, Maraşlı, Akrep ve günlük dizi Hicran da yer alıyor.

Şirketin temsil ettiği dizilerin arasında Son Yaz, Ramo, Sefirin Kızı, Bir Zamanlar Çukurova, Çukur, Senkron, Baharı Beklerken, Saygı, Çıplak ve Yarım Kalan Aşklar da bulunuyor.


L.A. Screenings'e hazırlanan Kanal D International'ın temsil ettiği dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Veda Mektubu'nun (The Farewell Letter) ve O Kız'ın (That Girl) yanı sıra Üç Kız Kardeşler (Three Sisters), günlük drama Aşk ve Umut (Love And Hope) ve geçtiğimiz yazın dizilerinden Seversin (Love and Hate) de yer alıyor.

Ayrıca Baht Oyunu, Hekimoğlu, Siyah Beyaz Aşk, Zalim İstanbul, Afili Aşk ve Çatı Katı Aşk gibi yapımlar da bulunuyor.


Ağırlıklı olarak TRT yapımlarını kataloğunda bulunduran MISTCO'nun temsil ettiği yerli dizilerin arasında sezonun yeni yapımlarından Yürek Çıkmazı (Secrets of an Angel) ve Al Sancak'ın (The Patriots) yanı sıra Alparslan: Büyük Selçuklu, Barbaros Hayreddin ve günlük drama Kader Oyunları da yer alıyor.

Ayrıca Kara Tahta, Kasaba Doktoru, Balkan Ninnisi, Mükemmel Eşleşme, Hacı Bayram Veli ve Barbaroslar gibi yapımlar da bulunuyor.OGM Pictures'ın dağıtım kolu olarak bünyesinde yer alan OGM Universe'in tanıtacağı dizilerin arasında ise sezonun yeni yapımlarından Yüz Yıllık Mucize (Miracle of Love) ve Çöp Adam'ın (Stickman) yanı sıra günlük dizilerden Toprak ile Fidan (Broken Angels) bulunuyor.

Somos Distributions kataloğunda yerli dizilerden Kiralık Aşk (Love for Rent), Sıfırıncı Gün (Dia Cero) ve Behzat Ç: Çekiç ve Gül'ü de bulunduruyor.

Ayrıca Yalı Çapkını (Golden Boy), Ömer, Güzel Günler (Forever Together), Camdaki Kız (Chrysalis) ve Kanal 7'nin günlük dizileri Esaret (Redemption) ve Fedakar'ı (Endless) temsil eden İsveç merkezli Eccho Rights'ın da diğer şirketler gibi L.A. Screenings'te olması bekleniyor.

Şirketin geniş kataloğunda Emanet, Duy Beni, Kırmızı Oda ve Yunanistan uyarlaması Storgi, Doğduğun Ev Kaderindir ve Yemin gibi diziler de bulunuyor.

Yazı devam ediyor...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER