Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin Beyoğlu zabıtası ile imtihanı!

Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin Beyoğlu zabıtası ile imtihanı!

Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu sene 13. kez izleyicisi ile buluşuyor. Ancak ilk defa bu yıl bir film gösterimini zabıtalar eşliğinde gerçekleştirdi.

Beyoğlu'nda Rampa Kafe'deki salonda Piçler (Bastards) adlı filmin gösterimi sırasında zabıtalar, mekanın film gösterimi için ruhsatının olmadığı gerekçesiyle salona geldiler ve gösterimi sonlandırmak istediler.

Festival koordinatörlerinin ilettiklerine göre festival görevlilerinin direnişi ile karşılaşan zabıtlar salonundaki izleyicilerin fotoğraflarını çekti. Filmin Cezayirli yönetmeni Nassima Guessoum tepkisini "Welcome to Turkey" (Türkiye'ye hoş geldiniz) sözleriyle ifade ettiği belirtildi.

Festival Koordinatörü Melek Özman, festivalin tüm izinlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alındığını söyleyerek, "Zabıtalar mekanın film gösterimi için ruhsatı olmadığını ileri sürerek film gösterimini kesip salonu müherlemek istedi. Yaklaşık bir saat kadar zabıtaya direndik gerekirse gözaltına alın fakat festival gösterimini durdurmayacağız dedik" ifadelerini kullandı.

Festival ekibi yaşadıkları bu olayı kendi sayfalarında şöyle dile getirdiler: “Eli kameralı kadınlar üniformalı adamları kovalar”.

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER