Netflix ve FOX davalık oldular

Netflix ve FOX davalık oldular
Ülkemizde hizmet veren FOX kanalı ile aynı kuruluşa bağlı olan 21st Century Fox şirketi ve Netflix davalık oldular. Davaya neden olay ise iki şirket arasında çıkan çalışan krizi. Bir süre önce Netflix, Fox'ta üst düzey yetkililer olarak görev yapan Marcos Waltenberg ve Tara Flynn'i kendisine transfer etmişti.

Variety'nin haberine göre Fox şirketi bunun üzerine Netflix'i çalışanlarını mukavelelerini bozmak için teşvik etmekle suçlayarak çalışanlarının yasadışı bir şekilde çalındığı iddiasıyla dava açma yoluna gitti. Ağustos ayında Netflix'te çalışmaya başlayan Flynn'in Kasım 2019'a kadar, Ocak'ta işe giren Waltenberg'ün ise 2016 yılının sonuna kadar 21st Century Fox ile sözleşmesi bulunuyordu. Ayrıca Waltenberg'ün sözleşmesi Fox tarafından iki yıl uzatma opsiyonuna da sahipti.

Bu izinsiz çalma girişiminin ardından şirket olarak zarara uğradıklarını iddia eden Fox'a cevap veren Netflix ise bu davayla güçlü bir biçimde mücadele edeceklerini açıkladı. Online platform ayrıca Fox'un kontratlarının yasal olarak uygulatılabilir olmadığını ve nerede çalışırlarsa çalışsınlar harika iş arkadaşlarını işe alabilmek için savaşacaklarını da eklediler.
ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER