Kurtlar Vadisi: Darbe yabancı basının da ilgisini çekti

Kurtlar Vadisi: Darbe yabancı basının da ilgisini çekti
13 sene önce başlayan Kurtlar Vadisi aradan geçen onca zamana rağmen televizyon rekabetine hızla devam ediyor. Bunun yanında iki de filmi bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde bu yapımlara Kurtlar Vadisi: Darbe'nin de ekleneceği duyurulmuştu. Ülkemizde büyük ilgi gören bu haber yabancı basının da dikkatini çekti. Meseleyi The Hollywood Reporter'dan Alex Ritman ele aldı. İşte o yazı...

O İsrail ordusuna kafa tuttu ve kazandı. Irak'ta kendi kafasına göre işe yapan Amerikalı bir komutanla bile mücadeleye girdi. Özel ajan Polat Alemdar'ın yeni görevi bu sefer evine daha yakın olacak.

Necati Şaşmaz tarafından canlandırılan bu ifadesiz kahraman bir anlamda Türkiye'nin James Bond'a cevabı gibi görülüyor. Şimdi Polat Alemdar Türkiye'de başarısız olan darbe girişiminin arka planını ele alacak. Pana Film konuya dair  Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "15 Temmuz darbe girişimini dizi ve sinema filmi olarak yansıtmamızı arzulayan kamuoyunun yoğun isteğini değerlendiren şirketimiz "Kurtlar Vadisi Darbe" sinema filmini yapmaya karar vermiştir." sözlerini paylaşmıştı.

15 Temmuz'da yaşanan olayların ardından Türkiye'de milliyetçilik büyük bir artış gösterdi. Kurtlar Vadisi de başladığından beri halkın nabzını tutmayı tercih etti. Akşam Gazetesi'nin yazdıklarına göre bahsedilen bu yeni film Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri'nin arasındaki ilişkiye odaklanacak.

Başarısız darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaşananların sorumlusu olarak Fethullah Gülen'i işaret etti. Ülkedeki birçok mecra da suikast girişiminden dolayı Amerika'yı suçladı. Bu sebeplerle Gülen ya da ABD'nin bahsi geçen filmde ne şekilde gösterileceği bilinmiyor ama pek de hoş olmayacağı tahmin ediliyor.

Polat Alemdar'ın macerası 2003 senesinde dizi olarak başladı. Ardından 2006'da Kurtlar Vadisi: Irak geldi. Filmde Amerikan askerlerinin düğündeki vatandaşlara saldırdığı sahneler yer alıyordu. Tüm bunların Irak'ta yaşanan gerçek olaylara dayandığı düşünülüyordu. Gary Busey de bu yapımda mahkumların organlarını alıp Amerika ve İsrail'de satan bir doktoru canlandırıyordu. Kurtlar Vadisi Irak ülkede 25 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Beş sene sonra, 2010'da Kurtlar Vadisi: Filistin geldi. Bu dönemde yaşanan Mavi Marmara saldırısı konu edildi.  Alemdar bu sefer saldırıdan sorumlu komutanın peşine düşüyordu. Kurtlar Vadisi: Darbe'nin ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor ancak film Gülen'in kötü adam olarak ele alındığı ilk yapım olmayacak. IMDb'de tüm zamanların en kötü filmi olarak seçilen Kod Adı: K.O.Z. bunu daha önce yapmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER