Weightlifting Fairy: Şampiyon halterci Jang Mi-ran’ın hayatı dizi oluyor!

Weightlifting Fairy: Şampiyon halterci Jang Mi-ran’ın hayatı dizi oluyor!

Önümüzdeki Kasım ayında pek de alışık olmadığımız bir Kore dizisi ile tanışacağız. Özellikle sporseverlerin epey hoşuna gideceğini düşündüğümüz Weightlifting Fairy Kim Bok-joo adlı dizi, sporcu bir kadının hayatına ve ilişkilerine odaklanıyor. Hikayesi kampüste geçecek olan dizi, ana hikaye ekseninde hayallerinin peşinden koşan atletlerin mücadelelerini de anlatacak. Dizinin en önemli esin kaynağı ise Güney Koreli şampiyon atlet Jang Mi-ran.

Jang Mi-ran kimdir?

1983 doğumlu Güney Koreli ağır sıklet halterci Jang Mi-ran, 2008 Yaz Olimpiyatları’nda dünya rekoru kırdı. 2010 yılında Guangzhou Asya Oyunları’nda altın madalya kazandı. 2012 yılında Londra Olimpiyatları'nda aradığı başarıya ulaşamadı. 2013 yılında eğitim hayatına devam edebilmek için halteri bırakma kararı aldı. Özel hayatında bir hayli utangaç olduğunu söyleyen genç sporcu, spor müsabakalarında ise hırslı yapısıyla dikkat çekiyordu.

Dizide kimler rol alacak?

Kulislerde konuşulanların yalancısıyız, ancak şimdilik dizinin baş rolleri için iki oyuncunun adı geçiyor; Lee Sung-kyung ve Nam Joo-hyuk. Çok büyük bir ihtimalle, Lee Sung-kyung dizide Nam Joo-hyuk’dan hoşlanacak olan azimli, aynı zamanda utangaç atlet Kim Bok-joo’yu canlandıracak. Lee’nin dizideki rolü için kilo alıp almayacağı ise ayrı bir tartışma konusu. Bize kalırsa, gerçekliği yakalayabilmek için vücudunda değişiklik yapması oldukça önemli. Özellikle Hollywood’da bunun için sağlığını riske atan aktris ve aktörler bile var. Bunu da bekleyip göreceğiz.

Tahmin edebileceğiniz üzere, henüz diziyle ilgili elimizde herhangi bir görüntü yok. O yüzden, şimdilik sizleri Jang Mi-ran’ın 2008 yılında dünya rekorunu kırdığı heyecan verici anlara götürmek istiyoruz;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER