K-Drama Doctors: Gangsterlikten doktorluğa bir dönüşüm hikayesi

K-Drama Doctors: Gangsterlikten doktorluğa bir dönüşüm hikayesi

Başlamasına çok az bir zaman kala, sizleri yeni Kore dizisi Doctors hakkında daha fazla bilgilendirmek istedik. 20 Haziran’da başlayacak olan dizi, her ne kadar isminden sağlık draması gibi görünse de aslında daha farklı bir hikayeyi odak alıyor. Hep beraber diziye daha yakından bakmadan hemen önce, dizinin baş rolü Park Shin-hye’nin oyuncu arkadaşı Kim Rae-won ile ilgili sözlerine göz atmaya ne dersiniz?

“Kim ile kimyamız tuttu”

Park, diziyle ilgili bir röportajında baş rol arkadaşı ile ilgili sorulan bir soruya yanıt olarak, tanışmadan önce aralarındaki yaş farkının sorun olacağını düşündüğü söyledi. Sözlerine devam eden aktris, ancak Kim'i tanıdıktan sonra rahatladığını ve kimyalarının gayet de uyuştuğunu belirtti.

Doctors önyargıları yıkmaya geliyor

Kore dizilerine baktığımızda, genel olarak ciddi bir sosyal eleştiri yapıldığını pek görmüyoruz. Doctors dizisi bu bakımdan belki de önemli bir adım olacak. Dizide birçok eleştiri söz konusu. Doctors özellikle önyargılar ve adaletsizlik konusunda çok laf edecek gibi görünüyor. 

Dizinin konusuna gelecek olursak, Doctors acımasız koşullarda yetişen, ayakta kalabilmek için diğer insanlarla arasına geniş bir duvar örmüş genç bir kadının dönüşümünü anlatıyor. Park Shin-hye’nin canlandırdığı genç kadın Yoo Hye-jung çocukluğunda derin yaralar almıştır, okulda tam bir zorba olarak bilinmektedir ve gangster hayatı sürdürmektedir. Bu sayede etrafına kimseleri yaklaştırmamaktadır. Hong Ji-hong’la (Kim Rae-won) karşılaşınca genç kadının hayatının akışı değişir. Mesleğine tutkulu bir doktor olma yolunda bulur kendisini. Bir dönüşüm hikayesi ekseninde doktor-hasta, hoca-öğrenci ilişkilerine ve tabii ki romantik ilişkilere tanık olacağımız Doctors 20 Haziran’da SBS kanalında başlayacak.

Park Shin-hye bir yıl sonra yine baş rolde

Genç oyuncu bu yıl birkaç dizide cameo olarak görev aldı. Geçtiğimiz yıl ise reytinglerde ortalama bir çizgi yakalayan Pinocchio adlı dizide baş rolde yer almıştı. Dizide, pinokyo sendromuna yakalanmış, her yalan söylediğinde hapşıran Choi In-ha karakterine hayat vermişti. Bu sezon yine ilgi çekici bir hikayeyle ekranlara dönen aktrisin rolünün altından başarıyla kalkacağı konusunda hiç şüphemiz yok. Park’a eşlik eden, hocası rolündeki Kim Rae-won’u ise en son Punch (2014) dizisinde izlemiştik. Dizi, yolsuzluğa karşı savaşan bir birimin şefi olan Park Jung-hwan’ın hayatının son birkaç ayını anlatıyordu. 35 yaşındaki aktörün hoca rolü için epey uygun olduğunu söyleyebiliriz.  

Bu arada, dizinin ikinci fragmanı özellikle müzikleriyle dikkat çekiyor; 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER