Beren Saat, Murex D'or 2016'da ödülünü alıyor

Beren Saat, Murex D'or 2016'da ödülünü alıyor
16. Murex D'or Ödülleri, 28 Mayıs akşamı sahiplerini buldu. Lübnan'ın prestijli ödüllerinden olan ve Arap dünyasına yayılan bu törende Beren Saat, "En İyi Türk Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. 

2000 senesinde Lübnanlı fizikçiler Dr. Zahi Helou ve Dr. Fadi Helou tarafından yaratılan Murex D'or ödülleri bu yıl 16. senesine ulaştı. Türk dizilerinin Arap ülkelerinde yarattığı büyük etki bu ödül törenine yeni kategoriler eklenmesine neden oldu. Şimdilerde Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde rol alan Beren Saat geceden "En İyi Türk Kadın Oyuncu" ödülüyle ayrıldı.

Sevilen oyuncu "Bizler onu Aşk-ı Memnu'daki şahane performansıyla tanıdık. Fatmagül'ün Suçu Ne'de tüm kalpler onunla birlikte kırıldı. İntikam'da onun güçlü ve kararlı karakterine aşık olduk. Kösem'de onun gibi bir hanedan üyesi nadir bulunuyordu. O, benim tanıdığım ve bir sahnede beş defa yüz ifadesi değiştirebilen tek kadın oyuncu. Bunu hayal edebiliyor musunuz? En İyi Türk Kadın Oyuncu ödülü Beren Saat'e" gidiyor sözleriyle sahneye çıktı.

Beren Saat de bu ödülü "Çok teşekkür ederim. Herkese iyi günler. Bu benim Lübnan'a ilk gelişim. Öncelikle gösterdiğiniz ilgi, hissettiğim sevgi ve nezaketiniz için çok teşekkürler. Bildiğim kadarıyla bu [kategorideki] ilk ödül ve bu yüzden de kendimi özel hissetmemi sağladı. Ödülüm için çok teşekkürler." sözleriyle kabul etti.

Yukarıda bahsi geçen anları hemen aşağıdaki videoda görebilirsiniz.
BUNLARI DA SEVERSİN

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER