Beren Saat ve Murat Yıldırım'a Murex D'or 2016'dan ödül geldi!

Beren Saat ve Murat Yıldırım'a Murex D'or 2016'dan ödül geldi!
16. kez düzenlenen Murex D'or Ödül Töreni, 28 Mayıs akşamı (bu akşam) sahiplerini buluyor. İlk olarak 2000 yılında düzenlenen Murex D’Or, Lübnanlı fizikçiler Dr. Zahi Helou ve Dr. Fadi Helou tarafından oluşturulan bir ödül. İlk yıl sadece Lübnanlı sanatçılara odaklanan ödül sistemi, ikinci yıldan itibaren Arap halklarına ve bölgeye de yayıldı.

Altın Murex Ödülü, birçok kişiye başarılarını tasdik etmek ve şimdiye kadarki en iyi performanslarını takdir etmek için veriliyor. Drama ve müzik kategorilerinde Arap dünyasının önemli sanatçılarını ve yapımlarını ödüllendiren organizasyonda aynı zamanda "Özel" ve "Onur ödülleri kategorisi de var. Bu yıl, "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Kadın Oyuncu" dalında birer özel ödül almaya layık görülen Beren Saat ve Murat Yıldırım da cuma akşamı Beyrut'a gittiler.
Orta Doğu'nun en köklü ödüllerinden olan Murex D'or 2016'da "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazanan Beren Saat'i orada da yalnız bırakmayan hayranları  bol bol fotoğraf çektiler ve instagramda paylaştılar. Bu gece düzenlenen ve Lübnan televizyonundan da canlı yayınlanan ödül töreninden sonra her iki oyuncunun da pazar günü yurda dönmesi bekleniyor.Murat Yıldırım, Beyrut'ta bulunduğu süre içinde sadece hayranlarının değil medyanın da büyük ilgisine maruz kaldı. Oyuncu ödül vesilesiyle pek çok Arap mecrasına da röportaj verdi..


Murex D'Or Hakkında

Ödülün i
smi imparatorluk morunda kumaş boyama yapan Fenikeli Murex’e saygı göstermek amacıyla koyulmuş. Murex, elbiseleri Ourjouan olarak bilinen koyu gül rengine boyamak için salgıları boyada kullanılan kabuklu deniz hayvanlarını temsil eden bir Fenike sembolü. Fenikeliler Murex rengini ipeği, yünü ve diğer kumaş türlerini boyamak için kullanmışlar ve dünyaya ihracatını yapmışlardır. Sonuç olarak Murex, onların ticaretinde, başarısında ve seçkinliğinde önemli rol oynamıştır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER