Foxcatcher, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

Foxcatcher, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
2015 senesinde tam beş dalda Oscar adayı olan Foxcatcher (Foxcatcher Takımı) Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

2014 yılında vizyona giren Foxcatcher filmi özellikle yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Yönetmenliğini Bennett Miller'ın üstlendiği filmde Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo ve Sienna Miller başrolleri paylaşıyor. Özellikle komedi yapımlarında izlemeye alıştığımız Steve Carell bu sefer karşımıza bambaşka bir şekilde çıkıyor. Kendisine yapılan makyajla tanınmaz hale gelen başarılı oyuncu bu performansıyla geçtiğimiz yıl büyük ilgi çekmişti.

Gerçek bir olaydan yola çıkan hikayede Amerika için olimpiyatlara katılan güreşçi Mark ve Dave Schultz kardeşler, milyoner John du Pant tarafından onun evine davet ediliyor. Dave, kardeşinin gölgesinden sıyrılmaya çalışırken, Pant da başarılı bir güreş takımı oluşturarak çevresine kendini kanıtlamaya uğraşıyor. Onların bu ortaklığı beklenmeyen sonuçlar doğuruyor.

Bu başarılı yapım vizyona girdiği sene En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En iyi Saç - Makyaj kategorilerinden Oscar adaylığı elde etti. Fakat bu ödüllerden hiçbirini kazanmayı başaramadı. 

Foxcatcher, 5 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

5 Şubat 2016 Cuma - 20:00
27 Şubat 2016 Cumartesi - 17:40


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER