The Matrix serisi bu ay Moviemax Action HD'de ekrana gelecek

The Matrix serisi bu ay Moviemax Action HD'de ekrana gelecek
Digiturk, ocak ayı boyunca Moviemax Action HD'nin "Adrenalin Kuşağı"nda macera ve aksiyon meraklıları için mükemmel bir seyirlik sunuyor. İlk kez 1999 yılında beyaz perde macerasına başlayan ve toplamda üç filmden oluşan The Matrix serisi, bu ay Digiturk ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Serinin ilk filmi "The Matrix" 7 Ocak'ta Moviemax Action HD ekranlarında olacak.

Senaryosu ve yönetmenliği Larry ve Andy Wachowski kardeşlere ait olan filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi yıldızlar yer alıyor. Başarısıyla dünya çapında büyük yankı uyandıran The Matrix, 2000 yılında "En İyi Ses Kurgusu", "En İyi Ses Miksajı", "En İyi Film Kurgusu" ve "En İyi Görsel Efekt" dallarında Oscar ödülüne layık görüldü. 

Serinin ilk filminde, saygın bir yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson, gecelerini "Neo" adı altında program kırarak ve Matrix'i araştırarak geçirir. Esrarengiz şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simulasyon olduğu gerçeğini öğrendikten sonra oradan kurtarılır ve Morpheus'un önderliğindeki ekibe katılır. Neo gerçek dünyada ilk nefesini aldıktan sonra simulasyona tekrar girerek Matrix'in ne olduğunu kavrayacak ve kurtarılma nedenini öğrenerek gelişen olaylar çerçevesinde yeni kimliğini tanımaya çalışacaktır. 

Serinin ikinci filmi "The Matrix Reloaded"da seçilmiş kişi Neo, Matrix'teki kurtarıcı rolüyle en güçlü varlıktır. Matrix'e kaçak girişleri temizlemekle yükümlü ajanlar bile karşısında duramaz. Matrix'te gemi kaptanlarının bir toplantısında onları tanıdık bir yüz ziyaret edecektir, daha önce Neo'nun onu yokettiği Ajan Smith. Ajan kimliğinin dışında yeniden sahneye çıkan smith, kendini kopyalayabilmekte ve çoğaldıkça güçlenmektedir. Neo'nun artık Matrix'te gerçek bir rakibi vardır. Morpheus ve Trinity ise diğer gemi kaptanlarıyla birlikte seçilmişi kaynağa götürecek yolu arayacaklardır.

Serinin üçüncü ve son filmi "The Matrix Revolutions"ta ise Neo, kaynağa giderek Mimar'ın ağzından Matrix ile ilgili tüm gerçekleri öğrendikten sonra seçimini diğer seçilmişlerden farklı olarak yapar ve döngü bozulur. Yeri kazmakta olan makineler Zion'a girer ve tam anlamıyla bir Makine - insan savaşı başlar. Artık tüm gerçeklerin farkında olan Neo, Makineler şehrine giderek bir anlaşma teklif eder. Tüm Matrix'i ele geçirmiş ve yakında Makine şehrini de yok edecek olan Smith'i öldürecek, karşılığında ise barış sağlanmış olacaktır.

The Matrix serisinin ilk filmi, 7 Ocak Cumartesi günü saat: 21.30'da Moviemax Action HD kanalında ekrana gelecek. Yazının devamında filmin tanıtım fragmanını bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER