Boran Kuzum & Miray Daner: Aşkın en saf halinin ekrandaki yansıması HiLeon

Boran Kuzum & Miray Daner: Aşkın en saf halinin ekrandaki yansıması HiLeon
Doğru sayfadasınız; Boran Kuzum ve Miray Daner röportajının yayınlandığı sayfa. Ancak bu iki oyuncuyla tanışmışken haliyle sözü onlara bırakmadan söyleyeceklerim var. Gündüz ile gece arasında devir teslim töreni bittikten sonra gündüze özlem duymamızı engelleyen parıltılar kendilerini gösterir gökyüzünde. Bunlardan biri vardır ki diğerlerinden ayrılır, daha parlaktır, yönünüzü bulmanızı sağlar. Kutup Yıldızı veya Büyük Ayı olarak bilinir. Bu yıldız, etrafındakileri de öyle bir aydınlatır ki bazen başınızı gökyüzüne kaldırdığınızda bu yıldızın replikalarını görürsünüz, o anda birden fazla Kutup Yıldızı vardır. İşte, Boran Kuzum ve Miray Daner nam-ı diğer Leon ve Hilal, fandom diliyle de HiLeon’un hikâyesi de bu Kutup Yıldızı misali. İkisini ayrı sahnelerde izlerken, “Evet, Kutup Yıldızı oydu” diyorsunuz ancak karşılıklı aynı kare içine girdikleri an ise öyle bir parıltı yansıyor ki hangisiydi Kutup Yıldızı ayırt edemiyorsunuz.

Hayal güçlerinden, kalplerinden üfledikleri ruhla yarattıkları Leon ve Hilal, ekran başındaki her yaştan izleyiciye “aşk”ın işlem görmemiş, en organik halini sunuyor. Bu da her perşembe akşamı Kanal D ekranlarına gelen Vatanım Sensin’in, bölüm bittikten sonra bile Twitter’da TT listesinde birinci sırada kalmasına yol açıyor. Türk televizyon tarihinde bir ‘ilk’e imza attıklarını söylemek de yanlış olmaz. Zira dönem dizisinde bir tohumken bu denli yeşeren aşk hikâyesi ve genç bir çifte ilk defa rastlıyor olabiliriz. HiLeon’un bu denli güçlü olmasında Boran ve Miray'ın bağırmadan, göze sokmadan, sakince oynamalarının etkisi çok büyük. Tabii enerjileri, DNA’larının nişanesi olan yerleşik tebessümleri, samimiyetleri ve sanata olan tutkuları da cabası. “Sanat için yaşamak” ile “Yaşamak için sanat” kombinasyonlarının vücut bulmuş halleri onlar.

Röportaj bittikten sonra ona olan hayranlığımı ifade ettiğimde Boran’ın gözlerindeki çekingen ve gururlu ışıltıyı yıllar geçse de unutmayacağımı söyleyebilirim. Son anda seti çıktığı için çekime geciken ve sanki bu gecikmeye kendisi yol açmış gibi dert edinerek Boran’ı dahi arayıp ondan ve de ekipteki herkesten defalarca özür dileyen Miray’ın ise sektör diliyle bu hiç “bozulmamış” yanı hafızamda hep kalacak. HiLeon’un yeri tabii ki her zaman bambaşka ve özel ama galiba ben adımı Boran Kuzum ve Miray Daner fan listesine ayrı ayrı yazdıracağım gibi gözüküyor.

Umarım gün gelir Boran’la Edinburgh Tiyatro Festivali’ne katılma ya da o hayalini kurduğu filmini çekme, Miray’la ise kapalı gişe oynayan müzikal oyunu sebebiyle bir araya gelir ve bu röportajı yeniler ve de yineleriz. O zamana kadar huzurlarınızda Boran Kuzum ve Miray Daner; ekran başındakilere etiketlerden sıyrılmış aşkı hatırlatan, oyunculuklarıyla her bölüm şiir gibi akan HiLeon!

*

Fotoğraflar Emre Yunusoğlu

Styling Oğuzhan Erdoğan

Mekân Tilki Yapım Stüdyo


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER