Onur Aydın: Bi' Kahve 2 Sohbet, Serenay Sarıkaya ile altın vuruş yaptı!

Onur Aydın: Bi' Kahve 2 Sohbet, Serenay Sarıkaya ile altın vuruş yaptı!

Son zamanlarda pek sık adına rastladığım bir proje haline geldi Bi' Kahve 2 Sohbet. Pek çok kesim tarafından sevildi. Sosyal Medya aracılığıyla pek çok kez adından söz ettirdi. Ve en çok da genç kesimin ilgisini çekti. Bunun temel sebebi de çok kaliteli bir kampüste, deli dolu enerjili gençlerin hayal gücünden buharlaşması, kaliteli bir biçimde döngüsünü tamamlayıp üstümüze Kahve koka koka inmesinden geliyor. Hal böyle olunca projeyi doğduğu insandan yani Onur Aydın'dan öğrenmeyi kendime borç bildim, tecrübesiz olmama rağmen, gençliğin verdiği toylukla ve deli enerjisiyle kollarımı sıvadım. Yanınıza bi' kahve almanızı, ve gözünüzü kulağınızı buraya vermenizi talep etmekteyim. Hadi başlayalım o halde.

● Şimdii… İlk olarak sizden başlayalım dilerseniz. Sosyal Medya'dan takip ettiğim, gözlemlediğim kadarıyla kişilik olarak da her kesime hitap ediyorsunuz. Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Kimdir Onur Aydın?

Öncelikle hem programımız adına hem de benim için söyledikleriniz için çok teşekkür ederim. O zaman ben de kahvemi elime aldığıma göre başlayabiliriz. Aslında Onur Aydın; kendi halinde, Bilgi Üniversitesi’nde 1. sınıf Medya öğrencisi olan, küçüklüğünden beri tiyatro yapan, 20 yaşında biri. Şimdilerdeyse; “bebeğimiz” olarak nitelendirdiği Bi' Kahve 2 Sohbet ile uğraşan bir genç.

● Nedir Bi' Kahve 2 Sohbet?  Bir de sizin gözünüzden tanıyalım projeyi. Beraber hareket ettiğiniz bir ekip var mı?      

Kısaca anlatmak gerekirse, farklı sektörlerden isimleri yeri geldiğinde Türkiye’de televizyonlarımızda sorulamayacak soruları da sorduğumuz yeri geldiğinde keyifli dakikaların ortaya çıktığı sosyal medya ve seyirci ile interaktif bir şekilde süren 2 saatlik bir sohbet programı. Diyeceksiniz ki ''televizyonda izlediğimiz diğer programlardan ne farkı var?'' şöyle ki biz programımıza gelen konuklarla yeri geldiğinde  Türkiye’de kadın olmayı da konuşuyoruz, cinselliğin neden bu kadar çoğu sektörde değerli olduğunu da. Başlangıçta tek başımaydım. Birkaç akıl hocalığımı yapan öğretmenim dışında hiç kimse yoktu. Şu an 11 kişiyiz. Karşınıza alıp oturduğunuz zaman yetenek akan canım arkadaşlarım.. Yönetmen’den tutun, YouTube’da izlediğiniz görüntülerin kameramanlarından, sosyal medya sorumlumuza.. Hepsi birinci sınıf  Medya Öğrencisi, benim gibi.● Çok rastlanır bir şey değil bu tür projeler. Hele ki kampüslerden doğup böylesine sükse yapması, Kendi alanında profesyonelleşmiş insanlarla anılması oldukça ilgi çekici ve keyif verici elbette. Her şeyin bir başlangıcı vardır malum. Bu projenin dünyaya ''merhaba!'' dediği günü hatırlıyor musunuz? 

İtiraf etmem gerekirse boşlukta olduğu hani şu ergenliğimizin hakkını vermek adına malum aşk acısını çekerken “benim bir şeyler yapmam gerek! bir şeyler yapıp kafamı başka şeylere kanalize etmem gerek!” diyerek yola çıktığım bir proje. Başlangıçta tek başımaydım. Okulumuza oyuncu Canan Ergüder’in babası Prof.Dr. Üstün Ergüder bir sempozyuma gelmişti. Benim de daha önceden YÖK ile ilgili yaptığı çalışmalarla tanıdığım isimdi ve koşarak dinlemeye gittim. Sempozyum bitiminde de kendisiyle tanışıp, Canan Hanım’a benim kalemimden çıkma bir mektubu ve hediyemi ilettim. Ve kendisini okulumuza davet ederek Bi’ Kahve 2 Sohbet’e ''merhaba'' demiş oldum aslında. Düşünsenize sektörün nasıl döndüğüne dair o kadar kısıtlı bir dünyam varmış ki, davet edeceğim oyuncunun babasına ulaşıp mektupla davet ediyorum okula! :) Ve o noktada okulum yeni başlamıştı, çoğu insan ikinci, üçüncü sınıfta bile okulunu ve okulunda neler yapabileceğine dair yatkınlığını keşfedemiyorken, daha derslerim yeni başlamışken, biz adım adım, yavaş yavaş hocalarımın ve sonrasında benim yanımda olan diğer arkadaşlarım sayesinde okulda da yayılmaya başladık.

● Bi' Kahve 2 Sohbet, aslında günlük hayatımızda da çokça duyduğumuz bir toplaşma sözünü andırıyor bana.  Tahminim siz de buradan yola çıktınız. Tek başınıza karar verdiğiniz bir isim miydi yoksa birkaç arkadaşınızla ya da belirli bir kesimle, oylama ile beraber mi karar kıldınız?

Bu programın bir adı olmalıydı. “Bilmem kim ile söyleşi” diye geçmemeli ve hafızalara kazınmalı diye bir akşam evde kafa patlatıyordum. Programda neler yapacağımızı düşündüm. İçeriğini, konsepti. Baktım kahve içiyoruz, sohbet ediyoruz hatta dedikodu yapıyoruz, tartışıyoruz, yeri geldiğinde şarkı söylüyoruz. Tamam dedim. “Haydi gel bi’ kahve içip 2 sohbet edelim” ile yola çıktım isim konusunda. Sonradan insanların kulağına da gözüne de çok samimi ve içten gelmeye başladı. İsim konusunda da derin bir oh çekmiş olduk.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER