Hayaller Can; hayatlar Tekin: Can Tekin!
Bu aralar favori kalıbım “Hayatlar…; hayaller…” Kullanmasam olmazdı. Sanılmasın ki Can'ı gömüyorum. Nedenini yorumumun derinliklerinde bulabilirsiniz. Ama ilk önce, her zaman olduğu gibi, güzel bir bölüm izleten çeken, oynayan, yazan, çalışan herkese kocaman teşekkürler, sevgiler. Ellerinize kollarınıza sağlık. Ekran karşısındaki geçirdiğimiz zamana değdi. Kalp kalp kalp.
 
Ayşegül ve Can’ı “Devlet dairelerini özel işleri için gereksiz meşgul etmekten” şikâyet edeceğim, ama kime şikâyet edeceğimi bilmiyorum. O iş öyle bir kalsın, ben yorumuma bakayım. Kısaca hatırlayacak olursak geçtiğimiz hafta son sahnede Ayşegül elindeki belgeleri ağlaya ağlaya Can’a imzalatmıştı. “Anlaşmalı” bir şekilde boşanmalarının önünde hiçbir engel olmadığı gibi Mediha Hanım Teyze’den Elif’e kadar herkesler de bu duruma pek teşneydi. Çünkü herkes birinin, bir şeylerin peşinde.

Alo kına hattı mı?
 
Balıkçı Hasan Dayı her zaman olduğu gibi yine, yeni, yeniden haklıydı: Sevdanın sözleşmesi mi olur?, dedi. Hay ağzın bal yesin dayı ya. Olan ya da olmayan sözleşmeler insanların birbirlerini sevmesine engel olmasın! Boşanıyor olmaları birbirlerine sevmelerine engel mi? Hani dedi ya Can “Başlangıçlar bitiyor, bitişler başlıyor.” diye. Aynen Can aynen. Bu boşanma herkes için yepyeni, sıfır kilometre bir başlangıç olacaktı; öyle de oldu. (Pozitif düşün Duygu. Bardak dolu, bardak dolu, bardak dolu.)

Elif, bu belgeleri büyütüp duvarına asmalı. ^^

Yeri geliyor annemizle, babamızla bile ters düşüyoruz, insanız sonuçta, eyvallah. Ama Ayşegül ve Can gibi, birbirini bu kadar seven iki insanın, kendilerine bu kadar acı çektirmesi… Ne bileyim. Genellersek acıdan besleniyoruz hatta acıdan zevk alıyoruz galiba! Acıdan zevk alsak da boşanma sahneleri çok acısız geçti. Özellikle Can'ın dalıp gitti sahne buram buram Yeşilçam kokuyordu. Birbirlerine bakışmaları, ellerinin buluşması… Sahne Yeşilçam gibi gelse de müzik kutusu gibi olan zihnimde Yalın, Günaydın şarkısını mırıldanıyordu. (Her zaman olduğu gibi Günaydın'ı, bölümün içinde dinlediğimiz Ezginin Günlüğü - Eksik Bir Şey şarkılarını ve fragmanı son sayfaya bıraktım. Günaydın'ın sözlerinin bir kısmı ise hemen aşağıda.)
 
Aşk içinde misafir olmaz / Ya yalnız sen ve ben
İki gönül arasına üç saklanmaz / Ya yalnızlık ve ben
Ya o ya ben
Ağlaya ağlaya senden vazgeçiyorum

Can Ayşegül'e böyle bakmasa her şey daha kolay olabilirdi!!!11bir!!1!
 
İlişki Durumu: Karışık dizisinin en sevdiğim, en “Helal olsun”luk yanı bu galiba. Güzide sistemimizin vazgeçilmez bir parçası olan uzun dizi sürelerine rağmen sahneleri birbirinden koparmadan, uzatmadan ve acısız akıyor olması. Hoş bir de onlara sormak lazım ya... Ama ekranın izleyici tarafından, kendi adıma konuşursam sıkıntı yok. Dilerim ki emeklerinin karşılıklarını fazla fazla alırlar.
 
Tekrar konuya dönecek olursam: Ayşegül ile Can’ın ayrılmasına sevinenler listesi yapsak herhalde birinci sırada kesinlikle Can’ın annesi Mediha Hanım Teyze’yi koyarız herhalde, değil mi? Sıralamam: 1-Mediha Hanım Teyze 2-Elif 3-Murat olur. 

Murat dedik, Elif dedik. Onlara yeni bir sayfa açalım...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER