Karşınızda Countess Gaga!

Her sezon farklı konuları farklı karakterlerle işleyen ve FX’te yayınlanan Ryan Murphy yapımı antoloji dizisi American Horror Story’nin 5. sezonu başladı. Daha önce ölüler evi (Murder House – 1. Sezon), akıl hastanesi (Asylum – 2. Sezon), cadılar meclisi (Coven – 3. Sezon) ve ucube gösterisi (Freak Show – 4. Sezon) temalarını işleyen AHS’nin 5. sezonu bir otelde geçiyor. Son birkaç aydır gerek konusuyla ilgili, gerekse yeni sezonda yer alacak oyuncularla ilgili pek çok haber paylaştığımız diziye bu sezon hiç şüphesiz ki Lady Gaga damgasını vurdu.

Müzik sektöründe ismini bir anda duyuran ve kliplerinden tutun, giydiklerine kadar her yaptığıyla sansasyon yaratan Lady Gaga’nın deli divane hayranıydım bir zamanlar. Şimdi o zamanki kadar olmasa da yine adını bir yerlerde gördüğümde ağzımdan gökkuşağı çıkıyor, gözlerimden kalpler fışkırıyor ne yalan söyleyeyim. Kendisini daha önce Frank Miller’ın Sin City: A Dame to Kill For adlı filminde ufak bir rolde izlemiştim; izleyenler bilir, gerçekten çok ufak bir roldü. O yüzden yeteneği var mı yok mu pek anlayamamıştım, sadece kendisini beyazperdede görmüş olmaktan ötürü büyük bir heyecan duymuştum.


Sin City: A Dame to Kill For filminde garson Bertha rolündeki Gaga...

Çok severek takip ettiğim bu korkunçlu dizide oynayacağını öğrendiğimde ise havalara uçtum, çünkü en az kendisi kadar uçuk bir yapımda yer alacaktı. Muhtemelen aykırı bir karakterle ve gösterişli kıyafetlerle karşımıza çıkar diye tahmin ediyordum, ki yanılmamışım. O ilk heyecan biraz geçtikten sonra ise “İyi güzel de ya oyunculuğu batırırsa, ya altından kalkamazsa...?” şeklinde korkular sardı beni. Gün geçtikçe yeni bir haber, yeni bir karakter posteri, yeni bir trailer görüyordum ve bir yandan gitgide heyecanlanırken diğer yandan strese giriyordum (bana noluyosa). Nihayet beklenen gün geldi çattı, ilk bölüm yayınlandı ve ben sanırım arada nefes almayı unutarak izlemiş bulundum...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER