Yazgıma eli değen, gözü ilişen herkes ile hesabım var!
Yalan, söylenmemiş gerçek, saklanmış doğru, büyük sır, oyun artık ne derseniz deyin bu hafta bitti. Biterken de kirpiğimizde haftalardır asılı kalan gözyaşlarımızı da söktü aldı yerinden. Bir aşkı hiçe saymakla başlıyor hikaye aslında. Hasret ile Mehmet Emir’in aşkı bu. Yusuf Ağa gibi kalpsiz bir adamın kararlarıyla da trajediye dönüşüyor.

Neyi ve kimi seveceklerini bilemeyen, bunları doğru bir öncelik sırasına koyamayan ebeveynlerin, evlatlarına nasıl kıydıklarını izliyoruz haftalardır. Kalbinde evladını koyacak bir yer bulamazsan, gidip hırs ve ihtiraslarının arasında ona yer açarsan, olan evladına olur. Senin insanlığına, vicdanına bulaştırdığın leke, o saatten sonra kimin umurunda olur ki? Hele bir de, Yusuf Ağa gibi, Nuran gibi göçüp gitmişsen bu dünyadan, geriye sadece bir Fatiha okumak kalır.

Sarılamamak, koklayamamak.
Dokunamamak, hem de evladına...

Bir anne ile kızının, gerçekleri öğrendikten sonra, birbirine dokunamayacak ve sarılamayacak noktaya gelmesi, bence yapılan kötülüğün boyutlarını anlamamıza yetiyor. Ötesi var mı? Hasret ile Bahar’ın şimdilik sadece gözleri kavuştu. Bakışarak dertlerini anlattılar. Anne yüreği kırılarak, dökülerek anladı evladını. Bir anne olarak söylemem gerekirse, evlat koklanır. Başını kalbine yaslarsın, yüzünü saçlarına gömersin. Canı canına değmeden olmaz. Haftalardır Hasret’in evladı diye Efsun’u bağrına basmasına, koklamasına bu yüzden bu kadar çok kederlendik. Hasret ve Bahar’ın kavuşamama hali çok iyi düşünülmüş. Çok da güzel çekilmiş.

Ah be Nuran!

Bir mezardan, ölmüş birinden hesap sormak ne büyük çaresizlik değil mi? Bahar-Nuran hesaplaşmasını elbette ki hiçbirimiz böyle hayal etmemiştik ama olsun. Oldukça etkileyici bir sahneydi, çok beğendim.

Saniye mertebesinde olan değişim.Tam da istediğim gibi

Bahar’ın yüzündeki ve sözlerindeki kızgınlığı, öfkeyi sevdim. Kullandığı dil ve üslup bazı sahnelerde öyle farklıydı ki resmen gözlerim parladı. Hikayenin seyri açısından bu tavır ve duruş mühim. Merhametine bulaşan bu kızgınlık, bir doz intikam sosu ile pek güzel olacak. Bahar sadece ona yalan söyleyenlerden intikam almayacak göreceksiniz. Ona bu hayatı yaşatanlar listesine Hasret ve Mehmet Emir’i bile ekleyeceğini düşünüyorum. Haftalardır özlemini çektiğim Bahar’ın değişim, dönüşüm hikayesi şimdi başlıyor. Gerçekten heyecanlanıyorum, gerçekten. Ezgi Asaroğlu’nun da oyunculuk adına keyif alacağı bir süreç olacağını düşünüyorum. Çünkü ben son iki bölümdür onu izlerken çok keyif alıyorum.

Gelelim Efsun'a...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER