Hoşçakal Sen Benimsin!

Yazıma bir bölümü daha geride bıraktığımızı söyleyerek başlamayı isterdim. Fakat bu hafta bir diziyi daha geride bıraktık. Bu yüzden bölümü değil, dizinin tamamını değerlendirerek uğurlamak istiyorum.

Dizinin ilk fragmanları yayınlandığında tüm zorluklara göğüs gerebilecek bir çift izleyeceğimizi düşünmüştüm. Hikaye klişeydi belki ama Türk halkı olarak severdik böyle hikayeleri. Hala önümüze koysalar zevkle izleriz. Ama doğru zamanlama yapılabilirse. Evet, bu hikayenin en büyük hatası zamanlamaydı. Ülkece yaşanılan bunca sorundan ve sıcak havalardan bunalıp ekran başına geçtiğimizde kafamızı dağıtabileceğimiz, bize hayatta çok güzel ve eğlenceli şeylerin de olduğunu gösteren hikayeler izlemek istedik. Bunca yüksek dozda eğlence ve aşk vadeden yaz dizilerinin arasında Sen Benimsin kayboldu. Belki de proje bekletilip yeni sezonda bizimle buluşturulsaydı daha çok bağrımıza basabilirdik. Cıvıl cıvıl yaz dizilerine alıştırıldık bir kere, dram kotamızı da yaz tatiline soktuğumuz bu dönemde yayınlanması erken finalin en büyük sebeplerinden biriydi belki de.

Diğer bir sebep olarak geçen haftalarda da söylediğim, heyecan yaratamama problemi. Dizide heyecanın olması için birçok sır olmasına gerek yok. Bu konuda Karagül'ü örnek gösterebilirim. Üç sezon boyunca bir sırrın ortaya çıkması beklendi ve her hafta reyting rekorları kırıldı. Neden? Çünkü tek bir bölüme dahi o kadar farklı hikaye sığdırdılar ki çoğu zaman bu sırrın varlığını unuttuk. Fakat maalesef Sen Benimsin'de izleyicinin bu heyecanı yakalayamadığını düşünüyorum. Alışmış kudurmuştan beterdir derler. Biz de heyecanı bol dizilere alıştık bir kere. Bu heyecanı yakalayamayınca hikayeden hemen vazgeçebiliyoruz. 

Her şeye rağmen güzel bir bölümle final yaptı dizimiz. Yeni yüzlerle tanışmamıza vesile oldu. Elvan karakteriyle hayatımıza giren ve oyunculuğuyla beni kendisine hayran bırakan Dila Danışman'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Kendisini yakın zamanda yeni bir projede göreceğimizden şüphem yok açıkçası. Eğer doğru bir proje ve karakter seçimi yaparsa ileride ismini daha çok duyacağız gibi görünüyor. Duymak için de sabırsızlanıyorum.

Evet, bu bir veda yazısı. Bir projeye daha veda etmeden önce bizim bu hikayeyle buluşmamızda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkür de düşüncelerime zaman ayıran tüm okurlara, bana bu fırsatı veren Ranini'ye ve tabii ki dizi boyunca yorumlarımın yayınlanması aşamasında destek olan Kitapkurdu'na. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER