Çünkü siz kardeşsiniz yavrum!
Tatlı Küçük Yalancılar 9. bölümünü geride bırakırken sırlar gökten yağan dolu taneleri gibi kafamıza kafamıza düştüler. Bu kez beyin yanmadı evet, çünkü beynimiz direkt delindi. Sevgili yayında ve yapımda emeği geçenler! Amacınız ne? Canımıza kastınız mı var?
 
Şimdi her şey birbirine girmeden sırayla gidelim. Öncelikle geçen hafta “A, Janset’miş meğer” diye davul çalmadık. Neden? Çünkü “ne A’lar gördük şimdiye dek aslında yoktular” dedik. Janset de tek sahnelik bir A olduğunu iddia etti Toprak’a. Demek, özel numaradan mesaj gönder altına A yaz, taktik bu! Kim yaptı, A yaptı. Bir defa A’cılık oynamaya kalkan Janset’in amacı da Selin’den intikam almakmış. Canım yalnız, şimdi mi aklın başına geldi? Bunca zaman bekle, şimdi intikam damarın kabarsın. Yemedik. Olayının Toprak’la Selin’in arasını bozmak olduğunu biliyoruz.
 
Yalnız farkındaysanız, intikam isteyen hemen çekiyor siyahları, kar maskesini, eldivenleri takıyor. Tatlı Küçük Yalancılar evreninde, tehdit edip, intikam alma modası öyle bir standarda bağlandıysa demek...
 
Görüyorum ama bu kez de şaşı olmuşum!
 
Janset’in dediğine göre kaza öncesi kendisi de A’dan tehdit mesajları alıyormuş, mesajları gönderen Açelya’ymış ve kaza sonrası mesajlar durmuş. En önemlisi de, daha önce zaman zaman ima edilse de, hikâyede ilk kez biri net olarak Açelya’nın ölmediğini dile getirdi. Tabii şimdi Janset bu, sözüne de gözüne de güvenilmez. Neyse, Janset’e göre son ameliyatı sonrası Açelya onun odasına gelmiş. O da, tekrar tehdit mesajı almaktan korktuğundan, mecburen görmüyor numarası yapmış. Yalnız, şimdi bir de vicdan yaptırdı Toprak’cığıma “Selin'e söylersen, bana bir şey olursa sorumlusu sensin” diye, çocuk kimseye bir şey söyleyemeyecek. Yalanını ortak ettiği zavallımı. Etti mi sana 55438208. yalan!
 
Pişmiş (tavuk temsili)
 
Biliyorsunuz aksiyonsuz dakikamız yok. Kaçırılmalar, yaralanmalar, tehditler… Tatlı Küçük Yalancılar’da şaşırmak çok sıradan. Hatta öyle ki şöyle diyaloglar geçiyor: “Bizim size anlatacaklarımız var, neler oldu bilseniz. Hayır, asıl bizim size anlatacaklarımız var.” Kızların birbirleriyle aksiyon yarışı yapmaları çok komikti. Hadi bakalım kimin aksiyonu kiminkini döver!
 
"Hayır, asıl bizim size anlatacaklarımız var!"
 
Sosyal medyada sık sık ekranın en yakışan çifti anketine denk gelmişsinizdir siz de. İddia ediyorum Türk televizyonlarında gelmiş geçmiş birbirine en yakışan çift Melisa ile Ilgaz. İki insan da bu kadar mı gıcık olur? Melisa hamileymiş, o yüzden kiralarda sürünmesinmiş de evinde kalsınmış. Ilgaz’cığım senin bu iç güveysi merakının neden olduğunu biliyoruz. Olayların merkezinde olmak istiyorsun, haklısın. Zira merkez Selin’lerin evi. Yalnız biz Selin’in annesi Vildan Hanım’ı ne tatlı komşumuzdun sen diye bilirdik, meğer kendisi de bir diğer sır küpüymüş. Hani şu kaç bölümdür bize anlatılmayan “o olay” var ya! İşte bence o olay, muhtemelen Açelya’nın da kaybolmasının fitilini ateşleyen olay.
 
Bölüm boyu ağlamaktan helak oldu kızcağız. Ama şiş gözler bir insana bu kadar mı yakışır?
 
A, Barış’ı hafıza kartına karşılık kaçırmış. Tamam da çocuğu deşmek neden? Bu bölüm yüzümüz gülmedi hiç mesela. Neden? Çünkü Barış’çığım Hande’ye hiç tatlı tatlı yürüyemedi. Hani bu yokluk içinde Güven bile şirin göründü gözümüze. Neyse, Ebru sonunda kartın Cesur’da olduğunu açıkladı. Ben olsam en kısa zamanda bu kızı aforoz ederdim arkadaşlıktan. Çünkü kız arkadaşlar bir erkek için asla harcanmamalı, NET! Herkes aradı, Güven kartı buldu, ama Selin son bir hamleyle kartı ele geçirdi.
 
Bölümü izlerken şoklara giren biz (temsili)
 
Bölümün ilk şokunu da bu sırada öğrendik. Eren’in gizli telefon arkadaşı meğer Güven’miş. Bu arada A’yı maşallah tanımayan yok, Güven de A’nın tüm marifetlerinden Eren sayesinde haberdar tabii. Güven’le kızların yüzleşmesi bölümün diğer şok sahnesiydi. Yalnız Güven’in Selin’e “zeki geçiniyorsun ama şu sinyal geçirmez torbalardan edinememişsin” ayarı çok iyi değil miydi? Güven bir anda kızların müttefiki haline geldi ve A’ya pusu kuruldu. Ama gördük ki Güven’inki sadece caka satmakmış. A’yı elinden kaçırıverdi. Bu arada bu defaki A kesin erkekti.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER