İlişki Durumu Karışık: Siz hepiniz, ben tek!
Bu hafta, yine bir hafta sabırsızlıkla beklediğimize değen, çok güzel bir İlişki Durumu: Karışık bölümü izledik. Eğlenceli sahneleri, bizleri alıştırdıkları standarttan aşağı inmedi ama bu sefer Can’a o kadar kızgınım ki gözüm hiç onları görmüyor. Bir başlayayım, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Sayfa sayfa anlatacağım.

Cesaretli insanlara bayılırım. Burada “cesaretli insan”dan kastettiğim insan grubu “cahil cesareti”ne sahip olanlar değil elbette. Ne istediğini bilen, adımlarını ona göre atan, kendi içinde kendisinin lideri olan insanlardan bahsediyorum. Örnek ver derseniz Murat derim. Evet, Murat Soykan. Evet, evet, İlişki Durumu: Karışık’ın Murat’ı olan Murat Soykan!

İlişki Durumu: Karışık ‘ı izlemeye başladığımız ilk saniyeden itibaren Ayşegül ile Can aranızda sıcaklığı hepimiz gözlerimizle gördük. Ayşegül ve Can’ı çam ağacı gibi gözümüzde süsledik, püsledik, spreyler sıktık, renkli ışıklarını yaktık. Tam geri sayıma geçecektik ki ağacımızdaki lambalar nasıl ısındıysa, hepsi birer, ikişer patlamaya başladı. Ve baktık ki patlayan lambalar hep Can’ın olduğu yerden. Çay bahçesinde bırakıp unutmalar, bir türlü önüne geçemediği Elif takıntısı ve bu takıntığının Ayşegül'ü düşürdüğü durumlar, emrivakiler derken sekizinci bölüm itibariyle hamilelik oyunu ve Ayşegül’e karşı tutumu bardağı taşıran son damlalar oldu. Ağaç yandı, bitti, kül oldu. Can, kendi kuyusunu kendisi kazarken, büyükşehir belediyesi de boş durmadı. Murat da Ayşegül’e yavaş yavaş, tatlı tatlı yürüdü. Beraber gülmek, eğlenmek güzel, çift olmanın da gereği. Ancak Ayşegül ile Can arasında adını bir türlü koyamadığımız bu sıcaklığa bir isim vermek cesaret işi. Biz “Amannn, işin büyüsü bozulmasın!” diye dolanırken, Murat tüm cesaretini topladı ve kılıcını çekti: Bundan sonra Murat, Ayşegül’ü Can’ın elinden almak için elinden geleni yapacak. Aksiyona gel!

Can biraz daha devam etseydi Murat beyaz ışığa doğru yürüyecekti. 

Bir önceki bölüm Murat’ı Ayşegül’den izin isterken bırakmıştık. Murat “Seni sevmeme izin ver!” diyor; Can’da kulakları dört açmış gizli gizli dinliyordu. Murat, Ayşegül ile Can arasındaki evliliğin sahte olduğunu bildiğini ise olgun bir dille ifade etti. Burada Murat'ın bu ayrıntıyı nasıl ve kimden duyduğunun zerre kadar önemi yok. Murat, zaten ağır bir abi de, Ayşegül’den böyle soğukkanlı bir inkâr beklemiyordum. İyi mi yaptı, kötü mü yaptı bilemeyeceğim ama seri katiller gibi takındığı soğuk ifadeyi sevdim. İnkâr mekanizması tıkır tıkır çalışıyordu. Aslına bakarsanız devamında Can’dan gelen triplere de şaşırmadım, şaşırmadık. Sadece Can’ın bu tutumu, yani gerçekleri anlamak yerine durumu süründürmesinden, hoşlanmıyorum. Sürünen işlerden nefret ederim. Her şey tak tak tak tak ilerlemeli. Yere mi düştün, kalkabiliyorsan kalkıp devam etmelisin. Kalkamıyorsan sürünmemelisin. Can’ın Ayşegül’e karşı tutumu sürekli ama sürekli sürünüyor. Tıpkı Elif’in genel tutumlarında olduğu gibi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER