Şebnem vs. Nağme
Başlıktan da anlayacağınız gibi, bu bölüm Nağme ve Şebnem'i kıyaslamakla geçti benim açımdan. Peki ben hangisini mi seçtim? Cevabı yazıda...

Bölüme Nağme'nin gerçek sesini duyarak başladık. Buna alışmak biraz zor oldu benim için. Ama artık kendi sesini kullanması daha iyi olmuş karakter için. Bölüme dönecek olursak, izlerken en çok sinirlendiğim bölümdü. Tüm bölüm boyunca bana sinir krizleri yaşatan kişi ise Nağme oldu. Daha birkaç bölüm önce Ejder'i kıskançlıkla ve kendisine güvenmemekle suçlayan Nağme, eleştirdiği konunun daha ağırını yaptı. Geçen hafta ufak bir sorun olarak gördüğüm ve önemsemediğim Şebnem konusu tüm bölüm boyunca lastik gibi uzadı. Bu hafta görmüş olduk ki, Nağme Ejder'e hiç güvenmiyor. Evet, başta sinirlenmesi ve kıskanması normal. Hele ki Şebnem'in Kudret Soylu'nun kızı olduğunu öğrendikten sonra. Ama bu kıskançlığın fazlası zarar Nağme'ciğim. Ejder'e tüm açıklamalarına rağmen inanmayıp, Hakan'ın tek lafıyla Ejder'e karşı yumuşaman hanene koca bir eksi olarak yazıldı canım. Hem de olayları anlayışla karşılayan ve düzeltmek için çabalayan Şebnem'in karşısında. Daha başlangıçta Şebnem 1 - 0 Nağme.


Benim dedikodumu mu yapıyor onlar?

Nağme'ye kızdığım ikinci konu ise yüzü sirke satarak ortalarda dolaşması. En ufak sorunu bile kendi içinde veya Ejder ile çözmek yerine sorunlarını tüm çiftliğe ilan ediyor resmen. Çiftlik bu evliliği bitirmek isteyenlerle doluyken, Nağme hepsinin eline kozu altın tepside sunuyor adeta. Bu kozlar da bebek sayesinde Nağme'yi sevmeye başlayan Bereket'in fabrika ayalarına dönmesine sebep olacak gibi. Hele ki Bereket, Ejder ile evlendirmek istediği Şebnem'i doğal ve enerjik gördükten sonra. Böylece somurtan Nağme, kıpır kıpır Şebnem karşısında ikinci mağlubiyetini de almış durumda. Şebnem 2 - 0 Nağme.

Eğer Ejder ve Şebnem ortak olur ve Yenilmezler iflastan kurtulursa, işte o zaman Nağme hanesine kocaman bir yenilgi daha eklemiş olur Bereket'in gözünde.

Açıkçası Ejder'in de zamanla Şebnem'in enerjisinden etkileneceğini düşünüyorum. Nağme'nin bir an önce abartılı kıskançlığı bir kenara bırakıp Ejder'e destek olması şart. Yoksa tarihi bir yenilgi yaşaması yakın.Gelelim Feyyaz ve Elvan'a. Bir şey sormak istiyorum. Elvan ve Feyyaz herkesin tepkisini bu kadar çekecek kadar ne yaptı? Elvan tamamen masum demiyorum. Ya da Elvan'ı sokakta sürükleyerek ailesinin evine geri götüren Feyyaz. Mağdur olan Elvan'a yardım eden Feyyaz'ın hak ettiği karşılık şiddet görüp dışlanmak mıydı? Halkımız ne zaman bu kadar acımasız birer namus bekçisi oldu, anlayamıyorum. Elvan'ın yerinde olsam Feyyaz'ın çekip gitme teklifini kabul ederdim. Çünkü Lale gerçeği ortaya çıkmadığı sürece Elvan, Ejder'in umrunda olmayacak. Lale demişken, Hatice bu konunun peşini pek bırakacak gibi değil. Lale gerçeğinin bir gün mutlaka ortaya çıkacağını da varsayarsak, Hatice kimseyi dinlemeyip bu gerçeğin peşinden gidecek. Lale gerçeğinden sonra Nağme'yi çiftlikte kimse tutamaz. Hep beraber izleyip göreceğiz...

Bir bölümü daha geride bıraktık. Sahne geçişleri çok hızlı olduğu için izlerken yorulduğum bir bölüm oldu. Umarım bu sorunu ilerleyen bölümlerde yaşamayız. Haftaya görüşmek üzere..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER