Ya ölümsün, ya düğün!..
Aşkın milyarlarca tanımı var. Herkes farklı bir şey olarak tanımlar aşkı. Mutluluk getirdiği insanlar için aşk, dünyanın en güzel duygularından biridir. Mutsuzluk getirdikleri içinse işkenceden farksızdır. Benim için ise aşk, deliliğin ta kendisi.

Elvan'ın aşk tanımı da benimkinden farksız değil. Ejder'in de dediği gibi; Elvan'a istemeden de olsa acıdan başka bir şey vermedi. Üstelik Elvan'ın gözünün önünde Nağme'yle aşkını doyasıya yaşıyor. Evet, tüm yaşadıkları Elvan'ın tercihi. Fakat bu kadar acıya rağmen Ejder'den bir an olsun vazgeçmemek, üstelik canını hiçe saymak delilik. Bu kişi, O'nu koruyan ilk erkek olsa dahi. Neyse ki Elvan, aşkının Ejder'in gözünde bir anlamı olmadığını anladı. Eh be Elvan; sen kurşunların önüne atladın diye Ejder'in, Nağme'yi terkedip sana geleceğini mi düşündün? Unutma, seni ilk koruyan kişi Ejder olabilir ama hep koruyacak olan kişi Feyyaz. Umarım severek açtığın yaralarını sevilerek kapatırsın.

Kıskançlık bazen gözümüzü kör ediyor. Nağme'nin gözlerini ettiği gibi. Elvan'ın, Nağme'nin kuması olduğunu unutalım. Yaptığı tüm kötülükleri de. Elvan, Ejder'in hayatını kurtardı. Nağme'nin hayat arkadaşını, çocuğunun babasını. Ejder'in, Elvan'ın yanında olmasından daha doğal bir şey yok. Bunda bozulacak, kıskanılacak bir durum da yok. Şefika ve Güzel istedikleri kadar Nağme'yi bu konuda doldursun. Nağme ikisini de gayet iyi tanımıyor mu? Tek amaçlarının ikisini ayırmak olduğunu bile bile sürekli söylediklerinden etkilenmesini hayretle izliyorum.

Şefika ve Güzel'in de dolduruşuna gelen Nağme, bu bölüm Ejder'e çok fazla yüklendi. Hele ki sancı konusunda. Herkes bilir ki, hamileliğin ilk sürecinde sancı ve bulantı normaldir. Ben normal karşılayıp doktora gitmesin demiyorum. Fakat Elvan henüz tam olarak iyileşememişken ve kaçırılma ihtimali varken Ejder'in endişelenip gitmesi normal. Hele ki yaranın sebebi kendisiyken. Ben Ejder'in, Nağme'yi şoförle hastaneye göndermesini ve problemi halleder halletmez Nağme'nin yanına geleceğini düşünmüştüm. Ejder konusundaki tek hayal kırıklığım bu oldu. Ama onca şeye rağmen Ejder'e sırtını dönmeyen Nağme'nin, ufak gibi görünen bu ihmali yüzünden verdiği tepki bana fazla geldi. Eğer sancının gerçek sebebini bilmeseydik, çoğumuz durumun bu kadar ciddi olacağını tahmin etmezdi. Nağme'nin de hastaneye kaldırılmadan önce durumun bu denli ciddi olduğunu anladığını düşünmüyorum. Sonuçta Nağme, çiftliktekilerin sorularından kaçtığı için eve dönmek yerine hastaneye gitti. Kendisiyle aynı durumda olan Ejder'e fazla yüklendi. Hamilelik duygusallığı deyip geçelim bari.


Atarlı prensesimiz Şebnem ve şıpsevdi Hakan.

Diziye iki yeni kan geldi. Şebnem ve Hakan. Şebnem'in çiftimiz üzerinde bir tehlike olabileceğini düşünmüştüm, ama bu kadar çabuk değil. Neyse ki açıklanmayacak bir sorun yaşanmadı. Yalnız, bu mesele yüzünden Ejder Nağme'ye baya kırılacak gibi. Eh, Nağme'yi de anlamak gerek. Evlenir evlenmez kuması oldu. Dişi sinekten bile şüphelense hakkıdır. Bu arada buradan senaristlere seslenmek istiyorum. Erkeklere sürekli tepki veren tavrıyla dikkat çeken atarlı kız tipi kabak tadı vermedi mi sizce de? Şebnem, Hakan'ın dikkatini atarlarıyla değil de farklı bir özelliğiyle çekseydi keşke.

Bu bölüm gözüme batan iki hatayla yazımı sonlandırmak istiyorum. Birincisi, doktorun bilinci kapalı demesinden birkaç saniye sonra Nağme'nin konuşması. Bilinci açılan ya da güçlü hasta gördüm de, doktorun bilinci kapalı demesinden hemen sonra parmağını oynatan ve şakır şakır konuşan hastayla ilk kez karşılaşıyorum. Gücüne hayran kaldım Nağme'ciğim.

Diğer bir hata ise Nevin'in saçları oldu. Hastanede saç renginin koyulaştığını gördüğümüz Nevin, birkaç gün sonra yeniden eski saçlarıyla karşımıza çıktı. Saçlarınla ilgili bu kadar sık değişiklik yapman depresyon belirtisi tatlım. Benden söylemesi. Saçlarına verdiğin zarardan bahsetmiyorum bile.

Açıkçası Defne'nin kaçırılmasını bir bölüm boyunca izleyince bu bölümden pek umudum yoktu. Tüm bölüm Elvan'ın hastane sahnelerini izleriz diye düşünmüştüm. Senaristlerimiz beni fazlasıyla şaşırttı. Bu şaşkınlığımdan ötürü memnun muyum peki? Kesinlikle. Artık dizimizi izlemek daha çok zevk veriyor bana. Umarım bu durum hiç bozulmaz.

Haftaya görüşmek dileğiyle..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER