Bildiğimiz dünya artık yaşamıyor!
Wayward Pines hızlı adımlarla finale yürürken ben yine dondurması elinden düşmüş çocuk gibi kalakaldım ortada. O kocaman çitler bir kamyon darbesiyle yıkılabiliyordu madem neden bu kadar beklediniz? Sen onca zaman bekle, yıpran, uğraş; sonra git yaratıklara yem et kendini. Patlamada Amy'nin aldığı ufak tefek zararlar gözümüze batmıştı. Neyse ki beyninde oluşan ödem vesilesiyle bunu da toparladılar. Ben ise bunca zaman içine ekilen fesat tohumlarını dallandırıp budaklandırdı sonunda. Gençlerin iş bitirici olmaları için eğitildiğini biliyorduk fakat akademi birinci sınıfların tepkisi çok ağır oldu. Beverly'i hatırlarsınız, tatlı ve çaresiz haliyle barmenlik yapıyordu. Onu ne gençler gibi eğitmeye ne de Kate'e yaptıkları gibi terapilere sokmaya çalışmadan harcadılar. Bugüne gelebilenler şanslı saysın kendini...

Yaratıkların varlığına da bildiğimiz dünyanın yok olduğuna da inandığım tek bölüm oldu. İşin aslı su gibi akıp geçen ve diziye ivme kazandıran en önemli sahneleri izledik. Bunu finale yaklaşırken görmek acı olsa da artık sorularımızın bir anlamı var. Pam bile Pilcher'dan bıkmışken biz ona bir beş sezon daha dayanamazdık.


Dikkat ettiyseniz ben çıkışa hep arkamı dönerim

Matt Dillon'ın oyunculuğunu övmeden geçmek imkansız. Kendisi Oscar adaylığı bulunan bir oyuncu zaten ve inanılmaz başarılı. Birçok insanda eğreti durabilecek mimikler onun yüzünde anlam kazanıyor. İşin aslı oyunculukların tamamına yakını gerçekten başarılı. Yaratılan dünyanın varlığı içindekilerle anlam kazanıyor. Her ne kadar seçilenlerin hangi kriterler baz alınarak kasabaya getirildiğini bilmiyor olsak da...


İnsanın içerdeyken düşünecek çok vakti oluyor evlat...

Bir hesaplaşmadır tutturmuşlar ama Ethan belki de bunca zamandır verdiği en doğru kararı aldı. Asıl hesaplaşma insanın dönüp kendi içine bakmasıyla başlar. Pilcher insanların kaos yaratmasından değil de onlar üstünde kontrolünü kaybetmekten korkan bir ruh hastası. Ethan bunu nihayet elinden aldı ama ben Kate'in sonunu da pek parlak göremiyorum maalesef.

Wayward Pines bu yazın parlayan yıldızı olmayı başardı. Finalde kafamızdakilere bir yanıt bulmayı ben de çok istiyorum. Bu konuda daha da sabırsız olanlar içinse büyük bir hizmet mevcut. Fox her hafta 'Gone' adıyla kısa bölümler yayınlıyor. Wayward Pines'ın temeline ulaşmak için bunların bize büyük yardımı dokunabilir.


Ölene kadar yakışıklı kalacağıma and içerim! Varlığım Wayward Pines'a armağan olsun!

Benim finalden beklentim mi? Ethan'ın Pilcher'ı öldürmesi sanırım en büyük hazzı yaşatacak şey olur. Theresa ve Kate arasındaki iki kadın olma mevzusu da bu bölüm patlayan tokatla sonlandı, çok şükür. Geriye Ben'in çıkılamamış ergenliği kalıyor, onu da bir yerlere sıkıştırıverirler dert değil. Yeter ki Pilcher korkulanı yapıp şalteri indirdikten sonra çitleri de açmamış olsun... Ya da açsın açsın! Böylece bize de hafızalardan uzun yıllar silinmeyecek bir Wayward Pines bölümü hatıra kalsın.

Bekleyip birlikte göreceğiz. Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER