Hayaller aşk sarhoşluğu, hayatlar günah keçiliği
Sen Benimsin'de bir ayı geride bıraktık. Tam bir aydır kadınların aşağılanışına, hor görülüşüne şahit oluyoruz. Her ne kadar bir geçiş bölümü tadında olsa da yine fazlasıyla öfkelendiren bir bölümdü.

Nağme belki de hayatının en zor kararını vererek Elvan'ı kumalığa kabul etti. Peki, karşılığı ne oldu? Elvan tarafından aptal olduğu söylendi, Bereket Hanım ve Şimal, Defne'nin kaçırılmasının suçlusu olarak Nağme'yi seçti, Şefika Nağme'ye kötü davranmaya devam etti. Herkes imam nikahından sonra hayatına olduğu yerden devam ederken tüm olan Nağme'ye oldu. Sanki Defne'yi kurtaran Nağme değilmiş gibi Bereket Hanım, Elvan'ı Nağme'ye karşı kullanmaya kalkıştı. Elvan'ın da canına minnet tabii. Hayatım boyunca Elvan kadar gurursuz bir karakter daha görmedim sanırım. Ortalarda mutlu gelin gibi dolaştı durdu.


Sana hiçbir şey olmaz Bereket. Rahat ol.

Hala nasıl Ejder'in onu istemediğini idrak edemiyor? Aşk mı bu? Asla. Evet, belki aşkta gurursuzluğa yer yoktur ama bu denli bencilliğe de yer olmamalı bence. Elvan sadece kendi acısını görüyor. Bir ara aşkı için ölümü bile göze aldığından bahsetti. Elvan'ı kumalığa kabul etmenin Nağme için ölümden bir farkı var mı? Nağme imam nikahını kabul ederek zaten ölüm fermanını imzaladı. Üstelik Bereket Hanım, Nağme'den Ejder'i nikaha hazırlamasını isteyerek pişkinlikte sınırları epey zorladı. Aşkı, kadınlığı bir tarafa bırakalım. Çiftliktekiler insanlıktan nasibini hiç mi almamış? Nağme'ye teşekkür edeceklerine, çiftlikten kovdular. Bence Nağme bir an önce çekip gitmeli hayatlarından. Eğer bu gidiş Elvan'a karşı bir kayıpsa, kaybeden Nağme olsun. Ben razıyım. Yeter ki daha fazla kendine olan saygısını kaybetmesin. Çünkü şirketin iflasıyla birlikte Nağme'ye bir kuma daha gelebilir. Nağme aklını kaçırmadan Bursa'dan kaçmalı artık.


Güzelim kız soldu gitti...

Bu bölüm çiftliktekiler kadar Ejder'e de öfkelendim. Ejder, Nağme'nin O'na olan aşkından emin. Hatta o kadar emin ki; her zorlukta vazgeçtiği, ertelediği kişi Nağme oldu. Evet, Bereket Hanım'i o halde bırakıp gitmemesini anlayabiliyorum fakat Nağme'yi yeniden çiftliğe getirmemeliydi. Ejder sürekli Nağme'den sabırlı olmasını, zorluklara dayanmasını isteyip durdu. Bu kadar aşagılanmaya, hakarete taş olsa çatlar yahu! Hoş, Nağme'nin de aşktan gözü resmen kör olmuş. O'nun yerinde kim olsa çoktan çiftliktekilere karşı kendini korumuştu. Nağme'nin yerinde Elvan olsaydı neler yapardı, hayal bile etmek istemiyorum.

Forever Nevin! Ne de güzel korudu kızını. Nevin çok güçlü ve kızına aşırı bağlı olan bir anne. Haliyle kimsenin kızını üzmesine izin vermiyor. Nağme çiftliğe geri dönecekse -ki şirket bu haldeyken Ejder hiçbir yere gitmez ve Nağme de geri dönmek zorunda kalır- Nevin de gelsin. Çünkü Ejder Nağme'yle değil de Soylu ailesinin kızıyla evlenseydi, şirket iflas etmeyecekti. Yani herkes için günah keçisi yine Nağme. Bu süreçte Nağme'nin Nevin'e ihtiyacı oldukça fazla. Tabii, Nağme tek başına kendini korusa daha iyi olur ama bu konuda fazlasıyla umutsuzum. Ejder de işlerle yoğunken Nağme'yi sadece Nevin koruyabilir.

Nağme'yi çok daha zor bir süreç bekliyor. Hep beraber izleyip göreceğiz. Haftaya görüşmek dileğiyle..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER