Kumana merhaba de Nağme
Sen Benimsin'de 3. bölümü geride bıraktık. Yine dramın dorukta olduğu bir bölümdü.

Öncelikle, Seda Akman'a değinmek istiyorum. Seda Akman her zaman severek izlediğim bir oyuncu olmuştur. Fakat bu bölüm, performansının Nirvana’sına ulaşmıştır diye düşünüyorum. Evladını kaybetmiş biri olarak, bir evladını daha kaybetme korkusunu ekrana başarılı bir şekilde aktardı. Şefika sürekli terslediği, şiddet uyguladığı Defne'yi kaybetme korkusuyla bambaşka biri oldu. Keşke bunu Beşir, Defne'yi kaçırmadan önce yapsaydı. Şefika bundan sonra Defne'ye iyi davranacağını söylüyor; fakat sadece dershaneye gitmesi için evden çıkardığı kızını artık odadan bile dışarı çıkarmaz herhalde. Sonuçta en büyük tehlike: Elvan evde…

Elvan demişken... Geçen hafta, aşkının Elvan’ın masum tarafı olduğunu söylemiştim; fakat bu aşk, gittikçe daha tehlikeli bir hâl almaya başladı. Beşir'in ne kadar tehlikeli olduğunu en iyi bilen kişi olarak, sırf Ejder'i elde etmek için, Defne'nin kurtulmasını engelledi. Bu aşk değil, saplantı. Elvan bu yaptığından sonra Ejder'e karşı masum bir aşk beslediğini iddia edemez.


Yakında Elvan'ı da böyle öpmezsin umarım Ejder.. .

Ah be Nağme… Bu aileden çekeceğin varmış. Bu hayatta herkesin bir imtihanı vardır. Nağme de pamuklara sarılarak büyütüldüğü için, imtihanı şimdiye nasip oldu. Ejder ve Nağme'nin nikâhında keramet değil, çile var resmen. Nağme evlenir evlenmez kuma tehlikesi yaşadı. Nağme'nin, Elvan'ın sahte masumiyetine inanmamasına sevinmiştim ama sevincim uzun süremedi maalesef. Elvan ile kuma olmayı kabul eden Nağme'nin şu ana kadar yaşadıkları, yaşayacaklarının sadece fragmanı. Ejder ile imam nikâhıyla evlenen Elvan'ı, Bereket bile durduramaz.

Gelelim bölümde beğenmediğim kısıma: Bölüm bittiği zaman kendi kendime düşündüm. Defne'nin kaçırılmasından başka ne izledim? Cevabım: “Hiçbir şey.” Evet, bu bölüm sadece Defne'nin kaçırılmasını izledik. Yan konu ya da konular yoktu. Bu durum da bir süre sonra sıkılmama sebep oldu. Defalarca farklı kanallara göz atarken buldum kendimi. Eğer böyle devam ederse, dizi korkarım ki izleyici kaybedecek. Umarım bir an önce bir bölümde birkaç konu izleyebiliriz.

Haftaya görüşmek üzere...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER