Terazi ne zaman dengelenecek?

Dizinin son birkaç bölümü Ramazan nedeni ile N. Hatipoğlu’nun programının sonrasına geldiğinden herhalde Elif bu bölüm hidayete ermiş gibiydi. Ya da The Vampire Diaries’teki Stefan gibi “switch of humanity” -insana ait ne varsa kapatmış durumda. İpek öldü tepki yok. 'İpek’in oğlu isterse bizimle yaşayabilir' durumları. ‘İpek’i halan öldürdü’ dediler yine aynı. 'Ya sabır' halinde. Nilüfer Metin’e koşarken “ama onlar aşııık” halinde. Hüseyin ve çocukları hakkındaki konuşmaları. En sonunda, Filiz’e 52 bölümün hikayesini sakin sakin özetledi.  Bu özetin içinde ‘Halam babamı öldürmüş’ gibi bir cümle de geçiyordu. Cidden Elif’in ruh halini ne sağlıyorsa ben de istiyorum.

'Tüm bunlar rüya, şimdi uyanacağım' by Elif .

İpek’ten diziye girdiğinden beri hoşlanmıyorum. Hikayeyi karıştırmak için eklendi, hikayesi çabuk harcandı. Ondan sonra dizide nereye dahil olacağı belli olmadan öylece ortada kaldı. Ancak ölümü bu şekilde olmamalıydı. Dizide kötüler bir şekilde olanlardan kolaylıkla sıyrılırken, İpek’in böyle şıp diye ölmesine ısınamadım. Ömer bu durumu öğrendiğinde keşke geçmişlerine dair flashbackler görseydik. Biri bana bir zamanlar evleneceğim adamın öldüğünü söyleseydi, aklıma ilk yaşadıklarımız gelirdi. Bu nedenle görüntü olmasa da arkadan ikilinin geçmişlerine dair sesler duysaydık keşke. Bence daha güzel ve etkili sahne olurdu.

Nedret Hala’nın karanlık yanlarını biliyorduk. Ancak ondan bir Tayyar çıkmaz. Evet, ağabeyini öldürtmüş ama bu kadar kolay İpek’i harcamazdı. En azından bu zamana kadar çizilen profil böyle değildi. O da yakalandı ama Tayyar hem hapishanede hem mahkemede hala sırıtabiliyor. Son gülen iyi güler sözüne inanmak istiyorum!

'Bir saate çıkarım nasılsa Elif kızım üzülme!' by Tayyar .

Tayyar her yerde ve herkesi satın alabiliyor. O ne yapsa şaşırmıyoruz. Ancak Tayyar’ın birilerini bu kadar kolay yönetebilmesine artık tahammül edemiyorum. İsyanlardayım! Tayyar zeytin yağ misali yine üste çıktı. Nilüfer Metin’i affetti. Hüseyin ellerindeki kanı temizleme şansını yine geri tepti. Öte yandan, Nilüfer, Elif, Aslı, Ömer, Arda ve Pelin hala acı çekiyor. Terazi ne zaman dengelenecek acaba?

Arda ile Pelin demişken, Yağız’ı onların almasına çok sevindim. İpek ölürken, ilk aklıma gelen Yağız’ın Elif ve Ömer’in başına kalabilecek olması idi. Çünkü Elif ile Ömer’in biraz yalnız kalması gerekiyor. Sarılacak çok fazla yaraları var. Her şey yolunda gitmiş olsaydı Arda ile Pelin, Elif ile Ömer, Aslı ile Nilüfer ne güzel bir topluluk olmuş olurdu. Elif’lerin bahçesindeki yemek sahnelerini bu nedenle seviyorum. Alternatif bir Kara Para Aşk dünyası olsaydı nasıl olurdu gösteriyor. 

Bahçe renk renk, kahkahalar havada uçuşuyor, çocuklar, kediler, yemekler,… Gülmek için ufak bahaneler aramak zorunda olmazlardı. Herkes birbirine aşk ile bakar, birbirlerinin ruhunda huzur bulurdu. Sırlar yerine, müjdeler zamansız ortaya çıkardı. Elif çocuklarla boyamalar yaparken, Arda çocukları sırtına alır bahçede turlardı. Pelin hikayeler anlatır, Ömer şarkılar söylerdi. Aslı ısrarla Fransız mutfağını pişirmeye çalışırken, Elif Elvan annenin tarfilerini denerdi. Tamam başlarda kıvamı tutmazdı belki ama Ömer hepsini silip süpürürdü. Ama işte Hüseyin o ilk kurşunu sıkmasaydı bunları izleyebilirdik. Hüseyin mahkemede gerçekleri söyleseydi finalde izlerdik tüm bunları. Yalnızca hayal olarak kalmazdı.

Melike ne yapıp edip Demet’le Mert’i nikah masasına oturtacak. Ama kocası ikinci bir ev kurmuş olmasına rağmen kocasının arkasında dururken, Elif ile Ömer’i aynı odada yatırırken takınmadığı tavrı kızına takınmasına ve ahlak dersi misali döktürmesine anlam veremedim. Her Türk annesi öyle değil Melike’cim. Biline. Dizide arada alttan altta ‘kadın dediğin…’ cümlesini tamamlayan sahneler görmekten en başından beri hoşnut değilim. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim.

Dizinin finalinde, bence Tayyar ne ölecek ne hapishaneye girecek. Metin ve Hüseyin ölürken, Nedret Hala hapishaneye girecek, Arda ile Pelin evlenecek, Elif ile Ömer her şeyi bırakıp uzun bir tatile çıkacak, Nilüfer’de bir hastanede Aslı’nın gözetiminde kendine gelmeye çalışıyor olacak gibi gibi.

 

 

 

 

 

 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER