Taşlar düşerken

Bölüm Alicia’nın oy yolsuzluğu iddiaları sonrası partinin baskısıyla görevinden çekilmesiyle açıldı. Açıkçası bir sezon seçimlere hazırlandıktan ve kazandıktan sonra olayların böyle paramparça olmasını beklemiyordum. Ama sevinmiyor da değilim. Alicia’yı zengin olma hırsında boğulan insanlarla birlikte avukatlık yaparken izlemek güzel. Diane ve Cary ne ara Alicia’nın adını silip attılar, ne hızlı bir akbaba cinsiymiş bizimkiler bilmiyorum. Oynadıkları tüm oyunlara rağmen günün sonunda Alicia’yı geri istemeleri yine de hoş bir davranış, onca yaşananın çöp olmadığını gösteriyor.

Ama Alicia’nın bu istifadan dönüşü kolay olmayacak elbette. Diane ve yardakçılarının sahteliklerini yanlış yorumlayan, ki ben de öyle yorumladım aslında, Alicia müvekkilleri ondan çalınmadan alelacele durumu kurtarma çabalarına girişti. Oysa Diane ve silah arkadaşlarının tek yaptığı Alicia’nın dönüşünü mümkün olduğunca zararsız atlatmaktı. Şimdi iki taraf da oynadığı oyun yüzünden berbat bir durumda. Alicia hiç gerek yokken gitmenin peşinde, Diane tarafı da Alicia’nın gidişinin şirkete zarar vermemesinin… Aslan Kalinda iki tarafın yanlış anlamasını gidermek için devreye girdi neyse ki derken yine para konuştu, Alicia’nın geri dönmesi engellendi.

Kalinda demişken… Onu diziden gönderme operasyonunda da sona yaklaşıyoruz malum. Bishop’a karşı attığı her adım Kalinda’yı ölüme yaklaştırıyor ya, ben ona yanıyorum. İstediği kadar cinlik yapsın, kanıt çalışlarının suçunu başkasına atsın; bu iş döner dolaşır Kalinda’yı bulur. Bishop’ın tutuklanması falan da kar etmez… Cary’nin onu kurtarma çabaları da nafile…

Archie Panjabi diziden ayrılmadan kaç sezondur beklediğimiz Alicia-Kalinda sahnesini izleyebilecek miyiz, birbirinden nedense nefret eden (dedikodu kazanı kaynıyor) iki oyuncu yüzünden berbat olan bu hikayeyi en azından toparlayabilecek miyiz diye dertleniyordum. Kalinda Alicia’nın kapısını çaldığında kalbim atmaya, gözlerim dolmaya başladı. Kalinda’nın baktığı fotoğraflar, Diane ile telefonda vedalaşması… Hepsi çok incelikle yazılmış sahnelerdi. Dizi Kalinda’ya her zaman iyi davranmadı, çok haksızlık etti. Ama böyle bir karakterle tanışabildiğimiz için bile affedilmeyi hak ediyorlar bence. Sezonun son iki bölümünde Kalinda olacaktır diye tahmin ediyorum, zira Panjabi sezon finali çekimlerinden fotoğraflar paylaşmıştı. Alicia’ya yazdığı mektubu görebilecek miyiz, karakterin akıbeti ne olacak henüz bilmiyoruz. Ama ölümüne gizemli bir kadının yine böyle gizemli bir şekilde ortadan kaybolması güzel bir son olmaz mıydı? Son iki bölümde Kalinda’yı hiç ellemesek mi?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER