Güle güle Azize Alicia

Florrick soyadı skandallara karışmadan duramayan insanları etiketlemek için yaratılmış sanki. Dokunmatik ekranların doğru kalibre edilmemesi yüzünden Prady’e oy vermek isteyen birçok insanın Alicia’ya oy vermesinin sağlandığı iddiaları Alicia’nın zaferine gölge düşürdü. Bir oy makinesinden çıkan şaibeli çip de cabası. Gördüğünüz gibi oyları tek tek insan gücüyle saysak da şaibeli, teknolojiye güvensek de. Hangi seçim sonucuna tüm gönül rahatlığıyla inanabiliyoruz ki?

Günün sonunda oy makinesini etkileyen çipler Alicia-Prady yarışı için değil, senatoya adam sokmak için kullanılmış. Ancak parti bunun ortaya çıkmasını istemediği için Alicia’yı istifaya zorluyor. Alicia bu tehditlere boyun eğmeyeceğinin sinyallerini verince de büyük savaş başlıyor, kendi avukatı bile onu kamyonun altına itiveriyor. Alicia asansörde gözyaşlarını akıttı, yetmedi Peter’ın omzunda ağlayıp destek buldu. Ama biliyoruz ki bu iş burada bitmez. Alicia koskoca demokrat partiyi alır, yerle bir eder.

Öyle sahneler yazılıp çekiliyor ki en aksiyon dolu dizi bile gerilim yaratmada The Good Wife’ın yanında Teletubbies gibi kalıyor. Kalinda’nın yaptığının herkesçe öğrenildiği ve Diane’in harekete geçtiği, müziğin tek bir an susmadığı o sahnede nefesim kesildi desem yalan olmaz. Kalinda’yı öldürmeyip sadece hapse gönderseler, onu tekrar görme umudumuz olsa keşke. Hikayenin gidişatından dileğim bu. Suçlarını itiraf edip bu şekilde çıkış yolu aramaları içime biraz su serpiyor, daha fazla tehlikeli oyunlar oynanmıyor diye seviniyorum doğrusu. Bir de karşı taraf tüm sorunların ortadan kalkmasını bizimkilerin Bishop aleyhine tanıklık yapmasına bağlamasa. Belki Kalinda’yı tanık koruma programına alırlar, belli mi olur? Tabii aşk adamı Cary kendini ateşe atıp ondan önce davranmazsa…

Son düzlükteyiz, heyecan dorukta!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER