Damatsız Gelin II : SaaDERT
Saadet değil onun adı SaaDERT
Gönül İşleri’nin final yapacağı söylentileri, hafta içinde artık resmiyet kazandı. Pazar akşamlarımızın, sıcak samimi hikâyesi “son iki” dedi. Hâl böyle olunca, insan ister istemez düşünüyor: Acaba yola çıkılırken verilen kararlardan vaz geçilmese, sıcak romantik komedi havasından dramanın tozlu yollarına sapılmasa, illa aksiyon yaratacağız diye hikâyenin fıtratına uymayan tercihler yapılmasa, şimdi bunları konuşuyor olur muyduk diye?

Biliyorsunuz, bir dizinin kaderini belirleyen en önemli kriter rating. Gönül İşleri en başından beri total izleyicisinin ilk tercihi olmadı. Ancak şu an bulunduğumuz yeri final sayarsak, ortalarda yapılan tercihler ve karşısındaki diğer yapımlar, Gönül İşleri’nin kemik kitlesinin fire vermesine yol açtı. Hani o tercihler olmasaydı Gönül İşleri yine ilk 5’te olmayacaktı belki, ama en azından kanalın bu kararı almasına sebep de olmayacaktı muhtemelen… Muzaffer Amca bu konu için şöyle derdi mesela: Karga kekliği taklit edeyim derken, kendi yürüyüşü şaşırmış.

Kambersiz düğün olmaz derler ama bu Tibet her düğüne bir "kambur" oluyor adeta!

Gelelim Gönül İşleri’nin 27. bölümüne… Geçen hafta, Sevda ile Bedir’in düğünü sonrası Tibet, gelini kaçırmıştı. Diğerlerinin arabayı yakalaması çok zor olmadı. Tibet’in doğrulttuğu silah Bedir’de patlayacak diye tırnaklarımı kemirmedim değil. Neyse ki Kemal Komiser var. Hep diyorum bu ailenin ihtiyacı olan damat kesinlikle Kemal! Yılların tecrübesiyle Tibet’i etkisiz hale getirdi, rahat bir nefes aldık.

Tamam dünüre kendinizi beğendirmek istemeniz hoş da,o kadar kasmanıza gerek yoktu. O da çok normal bir yerden gelmiyor, töreler,cinayetler...

Düğünün ertesi sabahı kapıda beliren Bedir’in annesi, Sevda’nın da dediği gibi Asmalı Konak’tan ışınlanmış gibi görünse de, ben ondan yana oldum. Tamam, bir süre önce Bedir’e kızıp onu reddettiğini söylemiş olabilir. Ama ana yüreğidir. İnsan evlenirken annesine haber vermez mi? Sen haber vermezsen o da böyle düğün sabahı, tokadını da alır gelir.
Sevda bölümün hashtag’i de olan on numara gelin olduğunu kanıtladı. Bedir’e ve annesine öyle iyi ve inceydi ki gözlerim doldu vallahi. Süreyya’nın geçmişte kaçıp gitmiş olması, Servet’le Yılmaz’ın boşanmış olması gibi nedenler, korkulduğu gibi yeni kayınvalideyi Üstün Ailesi’nden uzaklaştırmadı. Kadıncağız Saadet’in düğün korkusunu yenmesini bile sağladı. Sevda da finalde kadının gönlünü çalıp, villayı kazandı. Ballı bu kız ballı!

Diğer yanda Yılmaz’ın Muzaffer Amca ile aynı evde kalma anlaşması, krizleri doğurdu, bize de Muzaffer-Yılmaz çekişmesiyle bol kahkahalı sahneler çıktı. Tatlı tatlı cilveleşen Servet-Yılmaz çifti ve evde diğer yaşanalar yine bölümün en eğlenceli anlarını oluşturdu.

Saadet’in Kemal’i iç güveyi alma hayallerini öğrenen Yılmaz, izlemesi çok keyifli bir plan hazırladı. Muzaffer Amca’nın durumu çakmasıyla hazırladığı kontra atak plan da harika oyunculuk performanslarıyla taçlandı. Tabi ki Muzaffer Amca kazandı.

Yine mi yaaa!

Saadet’cim ise tam saadete erecekti yine olmadı. Bir insan ikinci kez üstünde gelinliğiyle damatsız kalır mı? Söz konusu Saadet’in makûs talihiyse kalır. Tibet’in eli, annesinin torpiliyle ağalığını ilan ettiği hapishaneden Komiser Kemal’e kadar uzandı. Kemal’in arabasına koyulan uyuşturucu ihbar edildi, damat karakolda gözaltında, gelin nikâh salonunda yapayalnız. Kuzum senin adını SaaDERT koysalarmış keşke!

Şu talihsiz son olsa da, Gönül İşleri geçen hafta olduğu gibi bu hafta da beklentimi karşıladı, yüzüme gülümsememi sabitledi. Onlar erdi muradına diyemedik ama herhalde bu kriz haftaya çözülür değil mi?  Benim favori çiftim Kemal-Saadet. Onların mürüvvetini görmeden final olursa hakkımı helâl etmem söyleyeyim.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER