Plastik objeler, plastik duygular

Teknolojinin nabzını daima yakından tutan The Good Wife bu hafta da ABD’nin en hararetle tartışılan konularından silah kontrolünü 3D yazıcılar açısından masaya yatırdı. İlk defa işlevsel bir 3D yazıcı gördüm ve teknolojinin geldiği noktaya hayret ettim, yalan değil. Silahlar dört saat içinde hazır oluyorlar ve plastikten yapıldıkları için detektörlere bile takılmıyorlar. İnternetten aldığınız bir planla evinizde çalışan bir silah “basabilmeniz” nereden baksanız tehlikeli bir şey. Zaten bölümde de bunu görüyoruz, silah aksaklık çıkarınca Diane'in müvekkili sakat kalıyor. Onlar da tasarımı yapan kişiye dava açıp peşine düşüyor. En çok para kimdeyse en yüksek tazminat da ondan koparılır bakış açısı yeniden devrede anlayacağınız. Gerisi topun bir o sahaya, bir bu sahaya gidip geldiği heyecanlı bir tenis maçı; günün sonunda kahramanın Kalinda olduğu ve müvekkilin güzel bir miktar paraya konduğu…

Diane’in kocası Kurt bizimkilerin davasına uzman tanık olarak geliyor. Diane için işine yarayan adamdan daha seksi bir şey yok herhalde, 22’lik kızlar gibi heyecanla otopark köşelerinde eğlenirken kalp krizi geçirecek, haberi yok. Bu ikilinin siyasi farklılıklarının ilişkilerini zedelememesi, yine de aradaki o gerginliğin daima hissedilmesine bayılıyorum. Her an patlayacak bir bomba etkisi yaratmıyor mu sizce de?

Hastanedeki Canning kızlarının böbreğini alacağı aileye bir güzellik yapmak istiyor, hisselerini satıp parayı onlara vermeye karar veriyor. Mülkünün avukatı David Lee olunca bunu yapmak pek de kolay değil tahmin edersiniz, o parayı yedirir mi?! Alicia, Canning’e yardım etmeye karar verince öğreniyor ki aile parayı Hamas’a destek olup olmadığı henüz kesin olarak belirlenememiş bir gruba bağışlamayı düşünüyor. David’in bir terörist grupla ilişkilendirilmeye hiç niyeti yok. Peki seçimlerin son düzlüğüne gelmiş Alicia’nın? Yine de Alicia’yı Canning’e içini dökerken, “kötü çocuk” sorunlarını anlatırken izlemek çok keyifli. Bir ihtimal Canning Alicia’ya kumpas kurup Hamas ile adını yan yana geçirerek seçimleri kaybetmesini sağlamaya çalışmış olsa da… Eğer bu ihtimal gerçekse kesin en dişli rakibini kaybedip tüm eğlenceden mahrum olmamak için yapmıştır, hak veririm.

Seçimler demişken, Prady artık son kozlarını oynamaya başlıyor ve Peter’e kurşunları yağdırıyor. En yumuşak karnı olan ırkçılıktan girerek büyük bir darbe indiriyor. Prady’den çok da farklı düşünmeyen Alicia bu sefer körü körüne Peter’a destek olmamaya karar vermişti ki Eli olaya el koydu. Bir kere daha politikanın dürüst inançlarla hiçbir alakası olmadığını görmüş olduk. John yeni işi elinden kaçmasın diye Alicia’yı Peter’a destek olmaya ikna etmeye karar verdi, Eli’ın tehditleri sağ olsun. Ama babasından hiç de geri kalmayan bir Maurissa var ki elimizde, her sahnesinde daha çok seviyorum. John’un karşısına dikilip “siz yakışıklı erkekler ne kadar zayıf oluyorsunuz” deyip lafı tam gediğine oturtmayı çok iyi biliyor. Oyum gittikçe Prady’e kayıyordu zaten, bu bölümde inançları gereği boşanmanın yasak olduğu ve yeniden evlenmek ilk eş ölse bile günah sayıldığı için bunca yıldır bekar olduğunu öğrenince adamcağız sempati oyumu alıverdi. Bir de onu eşcinsellikle suçlayıp karalıyorlardı boş yere…

Biliyorsunuz, The Good Wife’ta asansör gördüğünüz an kendinizi olacaklara hazırlamanız gerekir. Bu sefer de Alicia John’a olan duygularına teslim oldu. Bu ilişki baştan ölü bence, gideceği hiçbir yer yok… Hele ki John'un ne kadar belkemiksiz bir adam olduğunu bu bölümde gördükten sonra. Aralarındaki sözde çekim en az bölümdeki silah kadar plastik geliyor bana, ısınamadım bir türlü. John aradan çıksın da, en azından Finn’in önü açılır belki. Bekliyoruz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER