Öyle bir geçer zaman ki!...
Nereden, nereye Barry!
Her şeyin açıklandığı; ama aslında hiçbir şeyin açıklanmadığı efsane bir bölümle, 1 aylık araya son verildi.

Bölüm başında öğrendiğimize göre, rahmetli Clyde Mardon’ın abisi Mark da kardeşi gibi meta-human imiş. Hava durumunu kontrol edebilme yeteneği varmış. Zaten dizi iyice Heroes’a bağladı, en dandik adamın bile bir doğaüstü yeteneği var. İnsanın morali bozuluyor izlerken. Neyse, bu Clyde kardeşimiz, Joe’nun ortağını öldürmüştü ya önceden, Joe da Clyde’ı öldürmüştü sonra. Mark da kardeşinin intikamını almak için Jo’nun peşine düşmüş meğer. Çizgi roman uyarlaması değil ağa dizisi mübarek.


Ellere var da bize yok mu?

Bu arada Barry ve Linda, Central City’de başka mekan kalmamış gibi Iris ve Eddie’nin bulunduğu bowling kafede buluşup, Iris ve Barry de “arkadaşça” flörtleşip durunca, Linda’yla Eddie gece boyu tribal sözler, yan bakışlar ve anlamlı iç çekişlerle belli ettiler rahatsızlıklarını. Şu Iris kadar sinir bozucu dizi karakteri azdır. Şahsen, “en uyuz dizi karakterleri listesi” yapsam ilk 3’e rahat girerdi kendisi. Derken, Eddie’nin acı acı çalan telefonu morgda acil bir durum olduğunu bildirince (morgda acil durum?) Iris ve Linda yalnız kaldı kafede. Kızların gerginliği süperdi o sırada.Aynada kendini görmelisin, ah sen cinayet sebebisin!!!

Flash’ın, olaya yerine koşarken yan tarafta kendisini görmesine Dr. WWells’in : “Optik illüzyon, ışık kırılması filandır. Belki bir an için geçmiş, rüya görmüşsündür. Sen Mardon’dan gözünü ayırma, kapiş?” tadında karşılık vermesi oldukça şüphe uyandırıcıydı bence. Dr. Wells değil miydi, başından beri Barry'yi daha hızlı koşturup, zamanda yolculuk yapması için çalıştıran?


İşte ben bir zamanlar istemediğin fakir ama gururlu meta-human'ım!!!!

Cisco’nun, Mardon’ın güçlerini etkisiz hale getirmek için icat ettiği, oyuncak görünümlü silah, polis departmanında Joe’yu Mardon’dan korudu; ama amirleri David’in vurulmasına engel olamadı. David’e baştan beri ısınamamıştım, Joe’nun ayağını kaydırmaya çalışıyormuş gibi geliyordu. Adam Joe’yu kurtarmak için kendisini öne attı, yürüyemeyecek muhtemelen. Şüphelerimden utandım.


Cisco:((((((((

Cisco deney yaparken, Caitlin’in Dr. Wells’i STAR Labs’ten uzak tutamayışı rezaletti. Tamam iyisin, tatlısın da kızım, çocuk sana “Bugün Wells gelmesin laba” diyor; sen iki kelimelik muhabbet açamıyorsun. Bakarsın öyle boş tekerlekli sandalyeye işte.

Düşmanı öldürmeden önce bütün gerçeği açıklama klişesinin azalarak bitmesini istiyorum. En sevdiğim karakterlerden Cisco’nun ölümüne üzülürken, Wells gibi zeka küpü bir adamın, Cisco’ya bütün olan biteni bir anda anlatması hiç inandırıcı gelmedi bana. Kendisinin hem Reverse Flash hem de Eobard Thawne olması şaşırtmadı, teorilerimiz doğrulanmış oldu. Diğer mahlası da Drom, bu arkadaşın.

Yalnız, Eobard’un Eddie’yle nasıl bir akrabalığı olduğu hâlâ muamma şu an için. Eobard gelecekten geliyorsa, Eddie onun büyük büyük X100 dedesi oluyor sanırım; ama emin değilim.

Barry’yi öldürmeyi amaçladığını, Nora’yı yanlışlıkla öldürdüğünü söyledi, ki Barry’ye takıntılı bir karakter olduğunu bildiğimiz için bu da şaşırtmadı. O sahne bana Harry Potter-Voldemort ilişkisini hatırlattı biraz, Voldemort’un Harry’yi bebekken öldürmeye çalışmasını, Lily’nin Harry’yi kurtarmaya çalışırken ölmesini, Voldemort’un Harry’ye saplantılı olmasını.


Ölmeden önce bi kerecik öpeyim temalı çalışma..

Bütün bu ufuk açıcı gelişmeler yaşanır ve babası manyak bir doğaüstü varlık tarafından kaçırılıp bacağı kırılmışken, Iris Barry’den hoşlandığını açıklamasının zamanı geldiğine inandı! Barry’nin hislerini açıklamasına başta sinirlenmiş, sonra o da hislerinin farkına varmış. Meali: “Ben seksi dedektifle takılırken, elimin altında bana aşık bir arkadaşımın olması egomu yükseltiyordu. Sonra Linda denen kız çıktı ortaya ve kıskançlıktan delirdim.” Tabii, bu olanlardan sonra şapşal Barry'nin, Iris'i öpmesi yetmezmiş gibi bir de Mardon'un yarattığı tsunamiyi yok etmek için kızın önünde Flash'e dönüşmesi “yok artık!” dedirtti. Tsunamiyi yok etmeye çalışırken işi biraz abartan süper kahramanımız, sadece tsunamiyi yok etmekle kalmayıp, ileri geri yüksek hızla koşarken zamanda geri giderek Dr. Wells’in çalışmalarının karşılığını verdi. Ve bu bölümde bizi heyecanlandıran, sevindiren, üzen, sinirlendiren ne varsa; hiç yaşanmayabileceğini öğrendik.

Şu an yanıtını en çok merak ettiğim soru: Barry zamanda yolculuk yaparken, yaşanan herhangi bir şeyi değiştirirse, bu diğer yaşananları ve insanları nasıl etkiler?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER