Sıradaki şarkı Dedektif Jeffries'den geliyor: Bir küçücük Noahcık varmış..
Dedektif Jeffries'den, "İkinci sezonun starı benim!" bakışı..
On bölüm, onca saat, yıl, dakika geçti neler değişti The Affair'de tek sabit kalan Noah'ın sevimsiz ve çirkin kareli gömlekleri oldu. Sezon finalinden bahsetmeden önce bu konudaki fikrimi söylemek boynumun borcu! Elbette kostüm ve renk meselesi yabancı dizi yaratıcılarının bizden çok çok daha dikkat ettiği bir enstrüman ve dramanın can alıcı parçasıdır. Bugün Noah'a duyduğumuz her hissin arkasında Dominic West'in oyun gücü, senaryo etkisi gibi temel öğelerin yanı sıra kostüm ve seçilen renklerin de önemi büyük. O yüzden kızıyor olsam da Noah'a duyduğum her histe, The Affair'in kostüm tasarımcısı aynı zamanda Master of Sex'in de pilot bölüm kostümlerini tasarlayan Caroline Duncan'ın büyük payı var, teşekkür etmek lazım. Sezon finalini aynı zamanda serinin de yaratıcısı olan Sarah Treem yazdı. Jeffrey Reiner yönetti. Reiner sezon finaliyle birlikte toplamda beş bölüm yönetmiş oldu. 10. Bölüm yani sezon finali serinin en yüksek izlenme oranını aldı. Show Time diziye zaten ikinci sezon için onay vermişti.

Final bölümüne bir girdik ki Noah evden ayrılmış. Boşanmamış ama "Tatlı Hayat" yaşamaya başlamış. Biliyorsunuz tatlı evlilik terapistimiz Fringe'in Nina Sharp'ı (Blair Brown) da kurtaramadı Helen ve Noah'ın evliliğini. O kucak senin, bu kasık benim diyerek, kendini vurmuş kadınlar deryasına. Sözde çok aşık bu adam Alison'a.. Uçana kaçana çakıp, tek gecelik aşklar yaşayan Noah başı okul yönetimiyle de belaya girdi. Sebep, kamu güvenliğini hiçe saymak. Tercümesi: okulda seks yaptı. Neden eve götürmedi de o öğretmen hanım kızımızla okulda yattı dersen başka türlü romanını nasıl bitirecekti, derim. Noah disiplin soruşturma davası sonuçlanana kadar her gün belli saatler arasında gitmek zorunda kaldığı "Ceza Sınıfı"nda da romanını bitirdi. Bir musibet, bin nasihatten iyidir. Elbette bu arada Whitney'in Scotty'den hamile kaldığını öğrendiğini kimseye söylemedi. Whitney kürtaj yaptırdı. Çocuklar ikiye ayrıldı. Küçüklerin umuru değil ama büyükler deli tepkili Noah'a, onun da çok umurumda.. Adam demin de dediğim gibi resmen Dolce Vita!

Düzen bozulmadı, önce Noah sonra Alison anlattı ve sezon finalinde cinayet konusundaki bütün şüphelerimiz Noah'ın üzerine üşüştü. Dedektif Jeffries (Victor Williams) iz peşindeydi, ihtiyacı olan delilleri buldu da. Scotty ile Noah arasındaki bağı da çözdü. Noah Dangozu tamirci adama susması için rüşvet teklif ederken ses kaydını da Jeffries'in eline verince sanırım ikinci sezonu Noah'ı hücrede idamını beklerken açarız. inalde gevrek gevrek gülerek gitti Noah'ı mutlu yuvasından söktü aldı. Son kertede de Noah sanki Alison'u koruyormuş havalarındaydı. Evet, çoğumuzun tahmin ettiği gibi Noah ve Alison birlikteler ve çocukları olmuş. Çiflikte Cole'un sonunda kafasına doğrulttuğu silah Noah'ı gösterirken af buyur altına sıçmak üzere olan Noah'ın Alison ile olmaktan başka şansı da yoktu. , Üzerine silah dorğultulmuşken kızına sarılmaya devam eden DİNGO NOAH'a karşılıkaslan yürekli Rişar gibi ortaya çıkıp, "ben gittim lan, ben istedim ve gittim!!" diyen Alison da benden bir kez daha tam puan aldı.

Zaman atlayıp günümüze döndüğümüzde Noah'ın kitabı film olmak üzere, keyfi tıkırında.. Bruce'u görmedik ama o da hasetinden çatlamıştık mutlaka.. Alison da keyifli görünüyordu. Cinayet soruşturması hepimizin tadını kaçırmaya yetti. İlk sezona bakarsak, ikinci sezonda da 10 bölüm izleyip arpa boyu yol gideceğiz. Final de beni mutlu etmedi desem yalan olmaz. Bakalım.. Bu kadar klişeyi sırf farklı bir kurgu ile sunuyorlar diye dah ane kadar yeriz dersiniz?

Yeni sezonda görüşmek üzere..

Böyle işte..
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER