Özgürlüğün bedeli

The Good Wife’ın bu haftaki bölümünde yeni bir meslek grubuyla tanıştık. Eğer gerçekse, hapishaneye girecek insanları bu deneyime hazırlayan eski mahkumlar bu şekilde güzelce para kazanabiliyorlar. Amerikan hapishane sisteminin çetinliğine bakacak olursak pek de fena fikir değil gibi. Irkçılık yok, düşünmek yok, ayrımcılık yok… Cary bunları unutmak zorunda. Beyaz beyazı korur, siyah siyahı… Bu bilgi de aklın bir kenarına yerleşecek. Kalinda ise Cary’e bahsi geçen o “beyaz” arkadaşı bulmanın derdinde. Çok şükür ki Cary ve Kalinda sevgili olduklarını en sonunda kabul ettiler de, en azından gözümüz açık gitmeyecek.

Denize düşünce elbette ki yılana sarılan Kalinda bu konuda Bishop’tan yardım istiyor. Ama hiçbir şey karşılıksız değil. Cary uyuşturucuyu ABD’ye sokmaya yardımcı olmakla suçlanıyormuş ama laf arasında anlıyoruz ki durum tam tersi: halihazırda burada olan uyuşturucuyu ülke dışına çıkartmaya çalışıyorlar. Savcılığın bu durumu zaten bildiği ve gizlediği kanıtlanabilirse Cary’nin suçu ikrarı hükümsüz sayılacak. Tabii ki zamana karşı yarışılıyor. Ve tabii ki Kalinda bu işin içinden de çıkmanın bir yolunu buluyor. Chicago polisine bu bilgi e-posta aracılığıyla gitmiş, ancak polis postayı açmadığı için bu durumdan haberdar olmamış. Bu bizimkileri durdurur mu? Elbette ki durdurmaz. Zaten her hamlesini Archie Panjabi’nin diziden ayrılacağı bilgisiyle izlediğimiz Kalinda şimdi de Cary için büyük bir suç işledi ve polisin bilgisayarına girerek e-postanın okunmuş gibi gözükmesini sağladı. İşin asıl vurucu tarafı mahkemede bu suçu işlemeye hiç gerek kalmadan Cary’nin serbest kalmasını sağlayacak bir gelişme olması ve Kalinda’nın bundan habersiz olmasıydı. Hiç yoktan yere bu büyük yükün altına girmiş oldu, hayırlısı.

Dikkati dağınık olan Alicia ise Prady ile yapacağı büyük açık oturuma hazırlanıyor. Fakat onu hazırlamakla görevli kişi kafayı bulunca yerine hayırlı damat olasıca Finn giriyor. Alicia ile Finn bir araya gelince kadının enerjisi bile değişiyor, hemen daha başarılı birine dönüşüyor. Fakat bir türlü yok olup gidemeyen Peter durur mu? Hala Alicia’yı kıskanma hadsizliğini gösterebildiği için Finn’in mekanı terk etmesine yol açtı ve onun yerini aldı. Orada alabilir ama başka alanlarda alamaz işte, anlamadığı bu. Neyse ki Alicia Peter’a ağzının payını yine yeniden verdi, belki bu sefer doymuştur. Cary’nin artık özgür olduğunu duyunca kendi de bir o kadar özgürleşen Alicia bir anda karşısındaki bu yeni kadını tanıyamamış olacak ki kendini kaybetti ve durup dururken gidip Johhny’i öptü. GEREKSİZ!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER