Paralı Askerler
Çiftçilik günlerimize geri dönmeye ne dersin Ragnar?
Vikingler'in yeni sezonu başladı dağa taşa selam olsun, kan, entrika, savaş, aşk ve ihanete doyacağız. Ragnar Lothbrok'un hakimiyetini kurması sonrasında Wessex Kralı Eckbert ile yaptığı anlaşmanın gereği çiftçilik yapmak üzere yola çıkılacak, herkes hazırlanıyor ama Vikingler'in bir kısmı bu çiftçilik fikrine sıcak bakmıyor akılları yağma, talan, savaş üzerine çalışıyor sürekli. Vikingler 8. yüzyıl ortamını ve kültürlerin çatışmasını çok güzel ele alıyor, bir tarafta çok tanrılı pagan Viking dini diğer tarafta erken dönem anglosaxon hristiyanlığı var. Sadece dinler değil, tanrılar, kültürler ve savaşçılar kan ve ateşle sınanıyor.

Her karakterin temsil ettiği bir akım ve bir güç var, Ragnar ve Lagertha bu oyuncuları dengede tutmaya çalışarak hem gücü ellerinde tutuyorlar hem de hayatta kalıyorlar. Floki eski tanrıları ve pagan öğretisini temsil ediyor, sürekli paranoya içinde ve olan bitenden memnun değil ama Ragnar'ın güç odaklarından birisi. Blorn, genç ve güçlü, durdurulamaz bir ihtirası ve Porunn'a karşı saklayamadığı sevgisi var. Porunn onun yumuşak karnı, Bjorn aynı zamanda Lagertha'nın Ragnar ile en güçlü bağı, Lagertha'nın da gücü garantide değil eski eşinin akrabaları toprakları ve gücü ele geçirmek için sürekli kumpaslar kuruyorlar.  Kalf mükemmel bir hain.


Eckbert karizmatik kralımız Lagertha'ya bir postacı misali zarflar atıyor.

Prenses Aslaug ile Ragnar'ın arası sakat doğan Kemiksiz Ivar'dan sonra şeker renk, bu şartlar altında İngiltere'ye yelken açan Ragnar, hafiften nemfomani belirtileri gösteren Mercia kraliçesi tarafından yakın markajda, Kral Eckbert Wessex'te Ragnar ve dostlarını karşılarken son saniyede pazarlıkta olmayan bir savaş çıkartıyor. Vikinglerin iyi tarafı savaşa hayır demiyorlar. Kısa bir fikir teatisi sonrası Lagertha vaat edilen topraklara çiftçilik yapmaya giderken Ragnar, Rollo, Bjorn, Porunn ve diğerleri Mercia tahtı için paralı asker olarak savaşmaya gidiyorlar. Lagertha'nın yanında çiftçilik yapmak için giden Athelstan Kral Eckbert'in Lagertha'ya yazmasına tercüman olarak yardımcı oluyor.


Porunn hem on numara bir savaşçı hem de Viking neslini güzelleştirecek bir ablamız.

Tabii evdeki hesap çarşıya uymuyor, düşman ordusu kalabalık, sayı üstünlüğü dışında nehrin iki yakasına yayılmışlar ancak Ragnar iyi bir taktisyen, zayıf tarafa saldırarak Mercia kralının birliklerini dağıtıyor. Uzun zamandır özlediğimiz bir savaş sahnesi yaşanıyor. Hem fiziksel olarak üstün hem de dövüş yeteneği olarak kıyas kabul etmeyecek kadar farklı Vikingler. Heyecanlı bir savaştan sonra Ragnar ve arkadaşları düşmanı bozuyorlar. Floki kralı bizzat viking baltasıyla tanıştırıyor.

İlerleyen bölümlerde hem savaş hem de entrika devam edecek, neredeyse tüm erkek karakterlerin yakın markajında bir kadın var.

Güzel günler göreceğiz, Viking'li günler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER