Adil dövüş

Kim demiş politika insanların en çirkin yanlarını ortaya çıkarır diye? Aferin, doğru demiş. Çünkü kişi aksine ne kadar uğraşırsa uğraşsın önünde sonunda o çirkin yan ortaya çıkıyor.

Politik reklamların izleyenleri ne kadar manipüle etmeye odaklı kurgulandığını görerek bölüme başladık. Dizi, bize sunduğu gerçekliği de tıpkı reklamda sunulan gibi sorgulamamızı talep edercesine birbirinden samimiyetsiz anları izletti.

Alicia’nın anketlerde ondan önce olan rakibi Prady sürpriz bir ziyaret gerçekleştirince işler değişmeye başladı. Castro’dan gelen çamurları atmamaya söz veren Prady elindeki tüm delilleri Alicia’nın masasına bir kutu içerisinde bıraktı ve gitti. “Aç beni,” diye bağıran o kutunun içinde artık ezberlediğimiz bilgilerin yanı sıra Peter’ın Ramona’yla olan ateşli ilişkisinin de kanıtları vardı. Hala Peter’ın saflığına inanan kaldı mı cidden? Burada bizi şaşırtan şey Peter’ın yaptıkları değil, artık iyiden iyiye politikacılık içine işleyen Alicia’nın tepkisi oldu. Peter’a bağırıp çağırıp lafı gediğine oturtmak yerine halka evliliklerinin muhteşemliğini gösterecek bir röportaj ayarladı.

Prady’nin elinde çamur varsa Alicia’nın ekibinde de vardı elbette. Prady’nin parti değiştirmiş, yetmezmiş gibi bir de gizli eşcinsel olan bir dinozor olduğu mesajını açıkça veren bir tanıtım filmi hazırlamışlardı. Ama Prady ile temiz bir şekilde mücadele etme konusunda uzlaşmaya varmak üzere olan Alicia ne bu olumsuzlukları, ne de Will’in ölümünün kamuoyunda yaratacağı etkiyi kullanmak istiyordu. Asaletinden değil elbette, Peter’ın yediği haltlar ortaya çıkmasın diye. Prady’nin “Adil bir dövüşü kazanabileceğime inanıyorum, bu yüzden de dövüşün adil olmasını istiyorum,” şeklindeki kibir ve özgüven yüklü cümle Alicia’nın onunla anlaşmaya varmasına yetti.

Kamera karşısına geçen Alicia ve Peter evliliklerini konu komşuya ifşa ederken Alicia Oscar ödüllük bir oyun çıkardı. Tanışma hikayelerini anlatırkenki “sanırım daha mutlu bir anım olmadı” sözleri hem Peter’ı şoka uğrattı, hem de yeni metres Ramona’yla tam o anda göz göze gelişi kadıncağızı yerle bir etti.

Yetmedi, Peter’ın hiç hız kesmediğini fark eden Alicia neden kendine işkence yaptığını sorgulayarak soluğu Finn’in yanında aldı. Dizinin son zamanlardaki cinsel tansiyonu en yüksek sahnesini izledik. O an o sahne kendilerini bıraksalar nerelere giderdi, kim bilir. Ama Alicia hala Finn’e olan duygularını itiraf edecek kadar cesur değil. Oysa Peter ile öyle mi? Adama çatır çatır “Fermuarını çek, çeneni kapa ve yardımcılarımızı becermeyi kes,” diyerek haklı öfkesini kustu. Artık dert ettiği Peter’ın parmağında yüzük varken onu aldatması değil, bunun politik kariyerlerine zarar vermesiydi. O da kötü bir insan oluyordu belki. Ama Ramona ve Peter’ın aksine o kötü biri olduğunun henüz farkında değildi.

Tanıtım filmleri hızla kurgulanmaya devam ederken Prady’nin babasının ölümünden nemalandığı tanıtımda annesi, Alicia’nın tanıtım çekiminde giydiği kıyafetin aynısını giydiği öğrenilince Alicia samimiliği zaten soru işaretleri doğuran çekimleri tekrarlamak zorunda kaldı. Peter’ın skandalının ve Will’in ölümünün üzerindeki etkilerinden bahsettiği görüntüler o kadar sahteydi ki, Prady’nin annesiyle aynı elbiseyi giydiği çekimleri kullanmak zorunda kaldılar. Alicia’nın hala bir düğmeye basıp anında sahtekar bir kadına dönüşemediğini görmek güzeldi. Prady’nin güya ekibinin start verdiği “Alicia yatağını bu sefer kiminle paylaşıyor?” kampanyası onu kızdırmaya yetse de ona verdiği adil dövüş sözünü tutmaya elinden geldiğince çabalıyordu.

Sezonun süregelen diğer hikayesinde bu hafta, Bishop’ı alt etmek isteyen FBI Cary’e bir ses kaydı dinletti. Kayıtta Bishop Cary’i ortadan kaldırmaktan bahsediyordu. Kalinda için savaşan iki aşığın böyle büyük bir olayla güç yarıştırmaları ikisinin de felaketi olacak, çok belli. Cary aptal aşık gururuyla kaydın gerçek olmadığını söyleyerek ofisi terk ederken FBI ajanına Lana’nın kız arkadaşıyla yattığı bilgisini de araya sıkıştırıverdi.

Kalinda kaydın gerçekliğini sorgularken tedbiri elden bırakmayarak Cary’e bir koruma ayarladı. Canından korktuğu çok açık olan Cary’i Bishop görünce doğal olarak onun muhbirlik yaptığını, bu yüzden de kendine koruma ayarladığını düşündü. Artık gözünü karartan Cary Bishop’ın karşısına dikilerek bu zannının doğru olmadığını apaçık belirtti. Artık Bishop’ın buna inandığına ne kadar güvenebilirseniz… Lana ise kaydı Kalinda’ya sızdırdığı için büyük bir azar yemek üzereydi. Bir kadının aşkı iki genç adalet neferini hiç ediyor gözlerimizin önünde, elimiz kolumuz bağlı…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER