The Flash vs Arrow!
İki yiğit çıktı meydane ikisi de birbirinden ............
5 dakikada şehrin bütün gönül işlerine el atıp çeki düzen veren Barry iş kendine gelince dut yemiş bülbül oluyor. 8. bölümün açılış sahnesinde ilk aklıma gelen bu. cümle oldu. Ayrıca nasıl bir şehirse bu Barry yanar-dönerli(!) kırmızı basmalı elbisesini giyip gündüz vakti arabalarla yarışabiliyor. Şehir zaten Las Vegas'a kafa tutar halde suçlularla dolu yetmedi bide gündüz vakti herkesin içinde dolanan bir kahraman.. Varın şehrin halini siz düşünün..

The Flash artık gözümde bilim-kurgu dizisi olmaktan çıktı.Devlet halka kamu spotlarını izletemeyince içine biraz aksiyon koyalım öyle yedirelim(!) demiş ve bu dizi yapılmış bence.. Çocuklarınızı yanınıza alın ve koltuğunuza yayılın.. Bu haftaki önermemiz 'Öfke kontrolü şart abi!'

Bu bölümde yine büyük patlama deneyinden etkilenmiş bir adam vardı. Bu sefer biraz farklıydı. Hadi diğerleri bir şekilde bir nebze de olsa mantıklı olabiliyorken bir deney  bir insana gözleriyle insanları etkileyip öfke kontrol mekanizmasını yerle bir edebilme yeteneğini nasıl verebilir. ERROR ERROR! Bilim-kurgu diyelim geçelim. Adamımız banka soymak için insanların öfke kontrollerini ellerinden alıp onları birer patlamaya hazır baruta çevirince bütün banka birbirine girdi. Hatta bir ara silahlar patladı.  'Tamam anlarım kontrolünü kaybettin ama hiç tanımadığın birini vurabilecek kadar ne yaşadın canısı?!' derler adama. Bu sahnedeki ultra saçma ayrıntıyı geçip olaya geliyorum hemen.

Iris ve Eddie haftalar sonra başbaşa kalmışken Barry her ne kadar kendi olarak olmasa da Flash olarak Iris'in aklını yine karıştırdı. Eddie Iris'in gözünde başka birinin kahraman olmasını kabullenemedi ve hemen bir ekip kurulup Flash'ın yakalanması için müdürüyle konuştu. Hikaye başka bir yöne doğru evrilecekse benim için no problemm. 

Başrol karakterler niye bu kadar falsolu olur ki ? Eddie'yle birlikte olan ama Flash'a yeşil ışık yakan Iris, Bir türlü ne istediğini bilmeyen Barry. 

Olayların sonunu düşünebilmek lazım. (Kamu spotu vol1334646) 


Dedektij Joe paralardaki takip cihazını takip edince olaylar başladı. Barry yine yardımdaydı yine yetersizdi ama bu sefer gelebilecek Cisco'da yoktu Caitlin de.. Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş der eskiler. Barry efsunlu bence(!) başka bir açıklaması olamaz hep 4 ayak üstüne düşüyor. Bu sefer yardıma kilometrelerce uzaktan Arrow ve tayfası gelince ortak bölüm için koltuklarımıza iyice yayıldık.
Felicity adamları 'bumerangla' öldüren bir adamın peşine düştüklerini söyleyince rahatladım. Biribirine bağlı iki olay daha fazla aksiyon demekti..İki grupta ayrı ayrı çalışmaya başladı çünkü Joe ve Wells Arrow'u; Diggle ise Flash'ı istemiyordu. Ama 'Her zaman her yerde çare Felicity' tezim yine beni yanıltmadı ve Arrow Felicity sayesinde yardım etmeye karar verdi.  Arrow'a göre ki bence sonuna kadar haklı. Barry sadece kahramanlığa kilitlenmiş ve gerisini düşünmüyordu. Bunu ona da çok güzel(!) bir şekilde uygulamalı olarak anlattı. 


Sen hayırdır canım!


Şimdi napıcaz?! vol2123465456


Asıl hikaye Barry öfke kontrolünü kaybedince başladı. Bazen bastırılmış duygular çok daha tehlikeli olabiliyor, karşı tarafı kırmamak için söyleyemediğimiz sakladığımız duygular bizim canımızı daha fazla yakabiliyor. Aslında  kendi oto-kontrol mekanizmamızı geliştirdikçe kendimize daha fazla zarar verdiğimizin farkında değiliz. Duygularını umarsızca savuran dobra insanlara hep hayran olmuşumdur bu yüzden.İçki içmenin bu kadar  çekici geliyor olması da biraz bununla alakalı bence. Çünkü kontrolümüzü tamamen kaybettiğimiz anlarda daha mutlu oluyoruz kendimizi frenlemediğimiz anlarda daha özgürüz.  Neyse fazla felsefe yapmadan olayı bağlıyorum. Barry'nin uzun süredir içinde tuttuğu söyleyemedikleri var. Çocukluk aşkını elinden alan Eddie'ye, Barry'nin ne hissettiğini anlamayıp Eddie'yle olan Iris'e annesini elinden alan o güce, babasının hapse girmesine engel olamayan Joe'ya, içten içe çok özendiği ama asla onun gibi olamayacağını düşündüğü Arrow'a... Bütün bunlar birleşince Barry en büyük tehlike haline geldi. Arrow'la savaşı da bu yüzdendi..

Olaylar düzelip Barry kendine geldiğinde de ilk iş Iris'e gitmek oldu çünkü öfkeli halde Eddie saldırdığında o da ordaydı. Olayların açıklanacak bir yanı yoktu açıklasa da Iris gibi bir kahramanın varlığını bile henüz kabullenebilmiş sıradan bir insan için bu ne kadar inandırıcı olabilirdi bilmiyoruz.. Iris'e göre çevresindekiler haklıydı Flash onun için tehlikeliydi ve bir daha görüşmemeliydi. Arrow'la arayı düzelten(!) Barry bir galibiyet ve bir mağlubiyetle koşar adım uzaklaşırken Caitlin bilgisayarda Ronnie'nin resmine bakıyordu. Tam o sırada kamera caddede yol kenarında elinden ateşler çıkan bir 'meta-human'a' çevrildi. Belki de Ronnie'dir. Why Not? Çünkü o da büyük patlamadan çıkan akıma maruz kalmıştı. Haftaya görüşmek üzere...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER